20 bin personel alınacak

İlk etapta işe başlayacak 16 bin 272 personelin alımı için başvurular gelecek hafta başlıyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Tosun, Takvim'e, 2023 yılına kadar Türkiye'de sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi de verdiklerini açıkladı. Sağlıkt

Yaşam 09.02.2009, 22:03
20 bin personel alınacak
İlk etapta işe başlayacak 16 bin 272 personelin alımı için başvurular gelecek hafta başlıyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Tosun, Takvim'e, 2023 yılına kadar Türkiye'de sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi de verdiklerini açıkladı.

Sağlıkta 'iş' var
Sağlık Bakanlığı dünyayı kasıp kavuran ekonomik krize meydan okuyor. Diğer sektörlerde işten çıkartmalar yaşanırken, bakanlık bu yıl 20 bin personel alacak.

Küresel ekomomik kriz Türkiye'deki sağlık sektörünü teğet geçiyor. Sağlık Bakanlığı, kriz nedeniyle işsizliğin en çok artacağı beklenen bir dönemde tam 20 bin personel alınacağının müjdesini verdi. Ülkemizde 2023 yılına kadar sağlık alanında işsizliğin yaşanmayacağına dikkat çeken Bakanlık Müsteşar Vekili Nihat Tosun, sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi verdiklerini açıkladı.

Başvurular hemen başlıyor
Nihat Tosun'un açıklamalarına göre, bakanlığa sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girip yeterli puanı alanlanlar başvurabilecek. Elemeler en yüksek puan sıralamasına göre gerçekleştirilecek. Başvurular 9-13 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Şubat ayında ilk olarak 16 bin 272 yeni personel sağlık sektörüne alınacak. Haziran ayında da 4 bin sağlıkçı daha işe alınacak. Böylece 2009 yılı içinde 20 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.
Yorumlar (2)
h_senturk 12 yıl önce
Okuyup öğretmenlik bitirip işsiz kalacağıma okumayıp hemşire olmalıydım:(
attt 12 yıl önce
ben attyim liseden sonra atandım cok şükürr... mesleğimi yapabiliyorumm...Ama böyle şikayetci olmamak lazım okumak şart tabiki bunun aslını söylemeyiniz mutlaka mesleğinizi yapacaksınız öğretmenlik bu öğreteceğiniz şeyler ne kadar fazlayken böyle düşünmesin öğretmenlik menzunları

Gelişmelerden Haberdar Olun

@