17 ilde yoğun kar yağışı!

Yapılan son değerlendirmelere göre Edirne, Çanakkale, İzmir ve Manisa dışında ülke genelinde görülecek olan yağışların öğleden sonra Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Mardin, Siirt ile Antalya'nın Manavga

Yaşam 30.01.2012, 11:21
17 ilde yoğun kar yağışı!

Yapılan son değerlendirmelere göre Edirne, Çanakkale, İzmir ve Manisa dışında ülke genelinde görülecek olan yağışların öğleden sonra Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Mardin, Siirt ile Antalya'nın Manavgat ve Alanya ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'da orta kuvvette, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra hafif kar yağışlı -2

İstanbul: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 2

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 7

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğleden sonra Manavgat ve Alanya ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor) 13

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -7

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 4

 

Yorumlar (1)
xxxextra 9 yıl önce
dün çok güzel bir kar yağdı uzun zamandır izlediğim en güzel kar yağışıydı. kar yaz için önemli bu sene yetersiz yağdı inşallah devam eder.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@