11 Yaşındaki Kızı Nişanladılar

Erzurum merkez Yakutiye İlçesi'nde ailelerin yıllar önce 'beşik kertmesi' yaptıkları 11 yaşındaki bir kız çocuğu ile 20 yaşındaki zihinsel engelli olduğu söylenen bir gencin nişanları yapıldı.Nişan sonrası kızın, damat adayının evine sıkça gitmesi ve yapı

Yaşam 17.10.2012, 13:50
11 Yaşındaki Kızı Nişanladılar

Erzurum merkez Yakutiye İlçesi'nde ailelerin yıllar önce 'beşik kertmesi' yaptıkları 11 yaşındaki bir kız çocuğu ile 20 yaşındaki zihinsel engelli olduğu söylenen bir gencin nişanları yapıldı.

Nişan sonrası kızın, damat adayının evine sıkça gitmesi ve yapılan ihbar üzerine yakalanan 20 yaşındaki O.C.Z. 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan tutuklandı. İddiaya göre ikili cinsel ilişkiye girmişti.

Yakutiye ilçesi Emin Kurbu Mahallesi'nde yaşayan birbirlerine akraba olan iki aile, çocuklarını beşik kertmesi yaptı. Aileler arasında yapılan nişanın ardından çocuk yaştaki kız ile O.C.Z., arasında iddiaya göre cinsel birliktelik yaşandı.

"BANA SOYUN DEDİ"

Düğün tarihi belirlenen nişanlı gençler, yakınlarının ihbarı üzerine gözaltına alındı. Çocuk şubesinde verdiği ifadede nişanlısının evine sıkça gittiğini belirten A.İ., "Eve gittiğimde bana 'öpüşelim, soyun' dedi. Soyundum ve cinsel ilişkiye girdik" dedi.

BABALARI DA MAHKEMEYE ÇIKTI

O.C.Z. ile birlikte babası U.Z. ve A.İ.'nin babası E.İ., savcılık ifadesinin ardından tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edildi.

"PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞIM VAR"

3'ncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan O.C.Z., "A. ile aramızda beşik kertmesi vardı, nişan yaptık. Nişan mahallede eğlenceli olarak yapıldı. A. ile hiç başbaşa kalmadık. Psikolojik rahatsızlığım var. A. ile hiç birlikte olmadım ve niçin okula gitmediğini bilmiyorum" diye ifade verdi.

KIZI OKUTMAK İÇİN SÖZ KESMİŞLER

Kız 18 yaşına geldiğinde evlenmeleri konusunda aralarında söz kestiklerini anlatan O.C.Z'nin babası U.Z., söz kesmelerinin amacının A.İ.'yi okutmak olduğuna ileri sürdü.

U. Z., "Hatta okul kıyafetlerini ben aldım. Söz kesilmeden önce A. sürekli okuldan kaçıyordu. Oğlum zeka özürlüdür. Şimdi bıraksan evin yolunu bulamaz. A. bizim evde kesinlikle yatıya kalmadı. Gündüzleri 1- 2 saat gelip giderdi. Yaşı küçük olduğu için ne dediğini bilmiyor" diye konuştu.

"KIZIN YAŞI KÜÇÜK NE SÖYLEDİĞİNİ BİLMİYOR"

Kızının yaşının küçük olduğu için ne söylediğini bilmediğini ileri süren babası E.İ. de, çocukları büyüdüklerinde evlendireceklerini söyledi.

Mahkeme, kızın babası E. İ. ile erkeğin babası U.Z.'yi serbet bırakırken O.C.Z.'yi 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan tutukladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@