1 şehidimiz kayboldu!

 HAKKARİ-Çukurca karayolunun 35'inci kilometresindeki Oğul köyü yakınlarında askeri birliğin geçişi sırasında, önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olduğu belirtilen 4 askerden 3'ünün cenazesi memleketlerine uğurlanırken, şeh

Yaşam 16.09.2012, 21:49
1 şehidimiz kayboldu!

 

HAKKARİ-Çukurca karayolunun 35'inci kilometresindeki Oğul köyü yakınlarında askeri birliğin geçişi sırasında, önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olduğu belirtilen 4 askerden 3'ünün cenazesi memleketlerine uğurlanırken, şehit olduğu belirtilen Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'nin cenazesini arama çalışmaları sürüyor. 
 
Oğul köyü yakınlarında dün saat 14.00 sıralarında meydana gelen patlamada 4 askerin şehit olduğu, 5 askerin de yaralandığı açıklandı. Yaralılar Hakkari Asker Hastanesi'ne kaldırılırken, şehit askerden 3'ünün cenazesine ulaşıldı. Şehit 3 askerin cenazesi bu sabah Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda yapılan törenin ardından helikopterle Van'a getirildi. Şehitler buradan da toprağa verilmek üzere uçakla memleketlerine gönderildi.
 
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ARANIYOR
 
Çukurca'da şehit düşen 4 asker arasında bulunduğu belirtilen İzmirli Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'nin cenazesini arama çalışmaları dünden bu yana sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren Oğul köyü yakınında ve Zap Deresi'nde çok sayıda asker, korucu ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, arama çalışması başlattı.
 
Geniş çaplı operasyonların da devam ettiği bölgede şu ana kadar yapılan aramalarda şehit olduğu belirtilen Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'ye ulaşılamadı. 
 
Hakkari Valiliği, dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, 4 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını bildirmişti. Yetkililer, konuyla ilgili daha sonra açıklama yapılacağını belirtti.
 
ARAMALAR SÜRÜYOR
 
Hakkari- Çukurca karayolundaki Oğul köyü yakınlarında kayıp olan Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'nin cenazesini arama çalışmalarına havanın kararmasıyla ara verildi. Hakkari İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı 10 kişilik ekip tarafından aramaların yapıldığı, yapılan aramalarda şu ana kadar sadece patlamanın ardından Zap Deresi'ne uçan zırhlı kirpi aracının bazı parçaları bulunduğu kaydedildi. Yetkililer, aynı bölgede yarın da arama çalışmalarını süreceği, Van'da da bir ekip geleceğini söyledi
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@