7m

7m

hyundai

tamfinans

İşte Eurovision gerçeği!

Bu sözler “Eurovision’a Kıraç gidecek” diye algılandı. Ancak asıl gerçek şu: TRT şimdilik 5 ünlü isim belirlemiş durumda. Bu isimlerin arasına yenileri de katılabilir. Ancak Kıraç’ın ismi şu an bu listede yok!Rockçı Kıraç’ın “TRT’den teklif aldım” sözleri

Kültür/sanat 31.12.2011, 08:57
İşte Eurovision gerçeği!

Bu sözler “Eurovision’a Kıraç gidecek” diye algılandı. Ancak asıl gerçek şu: TRT şimdilik 5 ünlü isim belirlemiş durumda. Bu isimlerin arasına yenileri de katılabilir. Ancak Kıraç’ın ismi şu an bu listede yok!

Rockçı Kıraç’ın “TRT’den teklif aldım” sözleri ortalığı karıştırdı. Bu sözler “Eurovision’a Kıraç gidecek” diye algılandı. Ancak asıl gerçek şu: TRT şimdilik 5 ünlü isim belirlemiş durumda. Bu isimlerin arasına yenileri de katılabilir. Ancak Kıraç’ın ismi şu an bu listede yok!

İŞTE O 5 İSİM

Ünlü rockçı Kıraç, Kral Pop’ta yayınlanan Gezegen Mehmet’in programında Eurovision Şarkı Yarışması için TRT’den teklif aldığını söyleyerek “Görüşmelerimiz sürüyor, bana ‘Sen gitmelisin’ derlerse, kimseyi kırıp üzmem. Gidersem de Türkçe söylerim” demişti. Bu sözler müzik çevrelerinde “Eurovision’a Kıraç gidecek” şeklinde algılandı. Ancak asıl gerçek şöyle:

TRT Müzik Dairesi, haftalar öncesinden birçok sanatçıyla görüşerek “Eurovision için teklif gelse, kabul eder misiniz?” diye sordu. Yarışmaya olumlu bakan sanatçılar arasından bir eleme yaparak kendi listesini belirledi. Listede 5 isim bulunuyor. Bunlar; Atiye, Şebnem Ferah, Hande Yener, Murat Boz ve Erhan Güleryüz... Eurovision için Kıraç ile görüşüldüğü doğru. Ancak şu ana kadar bu 5 kişilik listede bulunmuyor. Son anda alınıp alınmayacağı ise netlik kazanmadı. Bu arada TRT yönetiminin bu listeden seçeceği sanatçıyı ya bu akşam ya da Pazartesi günü açıklayacağı sanılıyor.

‘Amatörler yarışması olmalı’ diyordu!

Kıraç “Kimseyi üzmem, giderim” dediği Eurovision için daha önce farklı açıklamalar yapmıştı. İşte o açıklamalar:

“Eurovision bir amatörler yarışması olmalıdır. Sanat bir yarışma değildir. Bu bir şovsa, bırakın amatörler yapsın bu şovu. ‘Bütün vatan, millet birlik olalım, Eurovision’da birinci olalım’... Bu ancak, bizim gibi sömürüye maruz kalmış ülkelerde olabilir. İngilizce bir şarkıyla birinci olup, neyini tanıttın? Oryantal bir parçayla birinci oldun da, bu ülke oryantal bir ülke mi? Bu ülkenin Âşık Veysel’i, Pir Sultan Abdal’ı, 800 yüzyıldır yaşayan Yunus Emre’si var..”

Erol Köse’ye etek göndermesi

Kıraç’ın Eurovision’da Türkiye’yi temsil edeceğini ilk olarak twitter’da yapımcı Erol Köse iddia etmiş ve “Kıraç gidecek. Gitmezse etek giyeceğim” demişti. Bu sözlere Kıraç’ın eşi Ayşe Şule Bilgiç, twitter’dan şu sözlerle karşılık verdi: “Kıraç her daim sözlerinin arkasında durmuştur. Kendi kendinize gündem yarattınız. Konu geçen hafta neticelenmiş bir konudur. Etek bedeni rica ediyorum.” Bilgiç, “Etek bedeni rica ediyorum” sözüyle, “Kıraç Eurovision’a gitmezse etek giyerim” diyen Erol Köse’ye de göndermede bulundu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@