banner536

banner526

banner513

Turkcell'de sıkıntı yaşandı! Açıklama geldi

Turkcell'de internet erişimi ve aramalarda yaklaşık 2 saat boyunca sıkıntı meydana geldi.

Bilim / Teknoloji 04.05.2017, 20:00 04.05.2017, 22:51
Turkcell'de sıkıntı yaşandı! Açıklama geldi

Turkcell kullanan kullanıcılar, mobilden internet erişimi sağlayamazken, bazı kullanıcılar arama yaparken de sorun yaşadı. Turkcell konuyla ilgili açıklama yaparken yaklaşık 2 saat sonra sorunun düzeldiği öğrenildi

Kullanıcılar yaklaşık 2 saat boyunca 3G/4G mobil internet erişimini sağlayamadı. Aynı zamanda bazı kullanıcılar yalnızca internet bağlantısında değil, arama yapma konusunda da sorun yaşadığını bildirdi.

Yaklaşık 2 saatlik kesintinin ardından sorunun düzelmeye başladığı öğrenildi.

TURKCELL: "GEÇİCİ SES VE DATA TRAFİĞİ SORUNU ÇÖZÜLMÜŞTÜR"

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Turkcell, sorunun çözüldüğünü bildirdi ve tüm müşterilerinden özür diledi. Turkcell, yaptığı açıklamada "Şebekemizde meydana gelen geçici ses ve data trafiği sorunu çözülmüştür. Yaşanan teknik aksaklık için tüm müşterilerimizden özür dileriz." ifadelerini kullandı.

Turkcell'de sıkıntı yaşanıyor: Açıklama geldi

TURKCELL'DEN BAĞLANTI SORUNUYLA İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA

Turkcell, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, yaşanan bağlantı sorunuyla ilgili "Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır. Teknik ekiplerimiz sorunu hızla çözerek ses ve data trafiğini normal seyrine döndürmek için çalışmalarını sürdürmektedir." ifadelerini kullandı.Turkcell'de sıkıntı yaşanıyor: Açıklama geldi

BTK'DAN AÇIKLAMA

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, bir mobil operatörün şebekesindeki sistemsel sorun nedeniyle bazı bölgelerde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşandığını, trafiğin normal seyrine dönmesi için çalışmaların sürdürdüğünü bildirdi.

Sayan, Twitter hesabından, internette yaşanan bağlantı sorununa ilişkin paylaşımda bulundu.

Bir mobil operatörün şebekesindeki sistemsel sorun nedeniyle bazı bölgelerde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşandığını belirten Sayan, "Teknik ekipler koordine şekilde sorunu hızla çözerek, ses ve data trafiğinin normal seyrine dönmesi için çalışmalarını sürdürmektedir." bilgisini verdi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@