7m

Çapkınoğlu

Trabzonlu aileyi şok eden olay

Kayseri’de M.K. oğlunun mürüvvetini bir türlü göremeyince komşusu Meryem Ç.’ye mektup yazarak 7 yıl önce kızının düğününde taktığı çeyrek altını geri istedi. Şoke olan Meryem Ç. altını M.K.’ya iade etti.

Yaşam 01.03.2018, 09:01
Trabzonlu aileyi şok eden olay

Kayseri’de M.K. oğlunun mürüvvetini bir türlü göremeyince komşusu Meryem Ç.’ye mektup yazarak 7 yıl önce kızının düğününde taktığı çeyrek altını geri istedi. Şoke olan Meryem Ç. altını M.K.’ya iade etti.

Kayseri’de yaşayan Meryem Ç., 7 yıl önce kızının düğününe katılan komşusu M.K.’nın not göndererek taktığı çeyrek altını geri istemesiyle şaşkına döndü. M.K. yazdığı notta bu isteğine gerekçe olarak 38 yaşına gelen oğlunun evlenmemesini ve artık bu konuda umudunu yitirmesini gösteriyordu. Aslen Trabzonlu olan Meryem Ç., 7 yıl önce kızı Ayşe Ç.’yi evlendirdi. Düğüne ailenin yakın dostu ve komşusu M.K. da katılarak geline çeyrek altın taktı. Düğünün üzerinden 7 yıl geçtikten sonra Ayşe Ç.’nin annesi Meryem Ç.’ye komşusu M.K. tarafından tanıdıkları aracılığıyla bir not gönderildi. 65 yaşındaki Meryem Ç. notu okuyunca komşusunun düğünde taktığı çeyrek altını geri istediğini gördü.

Şaşkına çeviren mektup... Komşu kızına taktığı altını 7 yıl sonra geri istedi

ALTINI İADE ETTİ


Bu isteğine gerekçe olarak 38 yaşına gelen oğlunun evlenmemesini gösteren M.K. mektubunda şu ifadeleri kullandı: “Meryem Hanım bu mektubu size oğlumun düğün davetiyesi olarak göndermek isterdim. Olmadı. Oğlum 38 yaşına gelmesine rağmen evlenmek istemiyor. Kısmet olmayınca olmuyormuş. Ne yaptıysam olmadı. Meryem Hanım derim ki, sizin kızın düğününde takmış olduğumuz çeyrek altını iade ederseniz memnun olurum. Size ve ailenize sağlıklar dilerim.”

Aldığı not karşısında şoke olan Meryem Ç. ve ailesi, olayın şaka mı gerçek mi olduğunu anlamak için M.K.’yı aradı. Nottaki ifadelerini tekrarlayan M.K. isteğini yineledi. Bunun üzerine evlenen Ayşe Ç.’nin ağabeyi Murat Ç. hemen kuyumcudan çeyrek altın alıp evine gittiği M.K.’ya teslim etti.

Yaşadığı trajikomik olay karşısında şaşkın olduğunu belirten Murat Ç., “Bu ailenin paraya ihtiyacı olmadığını biliyorum. Demek ki kardeşimin düğününde altını hediye etmemişler, emanet vermişler. Çocukları evlenmediği için emaneti geri alamayınca da istemişler. Bunu da gördük. Hemen götürüp iade ettim” diye konuştu.

Habertürk


Yorumlar (6)
Süleyman Özmen 4 yıl önce
Yani her şey karşılıklı anlaşılan o ki oğlunun düğününde takı taksınlar diyeymiş her şey.Akla bak ya
BARIŞ KUDAL 4 yıl önce
YEMİN EDİYORUM TRABZON İNSANI KADAR KÜLTÜRLÜ,ANLAYIŞLISI YOK.ÇOMAR DOLU DİĞER ŞEHİRLER.
Barış 4 yıl önce
Ofli, rizeli,, kayserili şeytan üçgeni. Allah muhafaza...
Hanedan 4 yıl önce
Teyzenin psikolojik problemi var doktora gitmesi gerekiyor tedavi olması lazım umarım iyileşir
ugur 4 yıl önce
Kayserili daaa,normal degil mi..))
tarıkbuğra 4 yıl önce
hemen kayserililere laf atıyorsunuz.harbi kot kafalısınız.her kayseride yaşayan kayserili mi oluyor.trabzonda sadece trabzonlular mı var ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@