alexa metrics

banner536

TBMM'nin bir numarası Salih Cora'dan Trabzonspor mesajı! "geliyor gelmekte olan"

TBMM’nin Futbol Takımının kalecisi Milletvekili Cora, futbol sevdasını anlattı.

Yaşam 30.11.2021, 10:43 30.11.2021, 10:47
TBMM'nin bir numarası Salih Cora'dan Trabzonspor mesajı! "geliyor gelmekte olan"

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çalışkan isimlerinden AK Parti Milletvekili Salih Cora, bir başka alanda da çalışkanlığı ile dikkat çekiyor. Her zaman sporun içinde olan, birçok kulüpte yöneticilik yapan, Erdoğdu Lisesi’nin Dünya Şampiyonu olduğu dönemde Okul Sporları Federasyonunda başkan yardımcılığı görevini yürüterek o organizasyonda aktif görev yapan Cora, şu anda TBMM’nin Futbol Takımının kaleciliğini de yapıyor. 

Milletvekili Cora, futbola olan ilgisini ve amatör futbol oynarken yaşadığı ilginç olayları tüm samimiyeti ile TSYD Trabzon Dergisi’ne anlattı.

TBMM'nin bir numarası Salih Cora

Salih Cora şunları söyledi;

YAYLADA FUTBOL, RADYO VE TRABZONSPOR 

Hemen hemen her Trabzonlu gibi futbolla büyüdük. Kapı önlerinde başladı, sonra yayla çimenlerinde devam etti. Büyük taşlardan kale direkleri yapar, akşam karanlığına kadar top oynardık. Ben ileride oynamak isterdim ama bizden yaşça büyük olanlar ‘kaleye geç’ derlerdi, itiraz edemezdim! Radyodan dinlediğimiz Trabzonspor maçları ise çocukluğumun en unutulmazlarındandır, her evde radyo açılır, kimseden ses çıkmazdı. Golde ise aynı anda bütün mahalle, köy, yayladan sevinç sesleri çıkardı.

TBMM'nin bir numarası Salih Cora

FENERBAHÇE’DEN NECMİATİ’YE!

Tüm arkadaşlarım gibi büyük hayallerle futbola başladım. İlk olarak amcamın oğlu Tayfun Cora ile Tonyaspor‘un yaz okuluna kayıt olduk. Trabzon’da devlet yatılı okullarında okumaya başlayınca, o dönem amatör kulüplerinde Fenerbahçe’de oynamaya başladım. Ardından bir süre Necmiati, kısa bir süre de Bahçecikspor’da, genç takım kategorisine kadar oynadım. Çok zevkli günlerdi ama çok fazla resmî maçım yoktur!

TBMM'nin bir numarası Salih Cora

İLK MAÇTA İNANILMAZ GOL!

Kısa süren futbol hayatımda Hacıkasım’la oynadığımız maçı hiç unutamam. Öncelikle ilk maçımdı. Yavuz Selim stadında sol taraftan gelen bir şutu şık bir hareketle kurtarmıştım.  O anda o kadar çok mutlu olmuştum ki. Hocam da önce ‘bravo’ diye bağırmıştı. Ardından topu hızla ilerideki bir arkadaşıma atmamı istedi. Ama topu oraya atabilmem çok zordu çünkü ufak tefek, çelimsiz bir kaleciydim. 

O anda, ‘acaba geri geri gidip, birden hızla ileri adım atarak degaj yapsam, o uzaklığa topu atabilir miyim’ diye düşündüm. Acele ile karar verip geri geri gitmeye başladım, ama top elimde kale çizgisini geçmişim, hakem de gol kararı verdi. Hoca adeta sinir krizi geçirdi. Kötü sözler havada uçuşuyordu!

TBMM'nin bir numarası Salih Cora

TBMM PARLAMENTERLER FK! 

Milletvekili seçildikten sonra TBMM Parlamenterler FK olduğunu, diğer ülke parlamentoları ile turnuvalar yapıldığı söylediler. Eski - yeni milletvekillerinin teknik direktörlüğünde, salı ve perşembe günleri antrenmanlar vardı, ben de birkaçına katıldım. Ancak o dönem oturduğum ev antrenman sahasına uzak olunca sürekli katılım sağlayamadık. Geçen yıl Meclis’e ve antrenman sahasına daha yakın bir yere taşındım. Vekil arkadaşların ısrarı ile tekrar antrenmanlara katılmaya başladım. Yaklaşık bir yıldır düzenli antrenman yapıyoruz. Her şeyden evvel spor yapmak güzel bir şey. Güzel bir arkadaşlık ortamı oluştu. Hem spor yapıyoruz, hem stres atıyoruz.

TAKIM ARKADAŞIMIN ŞEHRİNİ BOMBALAYAMAM!

Sporun birleştirici gücünün bir pratiğini gerçekleştiriyoruz. AK Parti, CHP, MHP‘li vekillerimizle aynı forma ile birlikte mücadele ediyoruz. Sahadaki centilmenliği genel kurula da yansıtıyoruz. Bir örnek vermek isterim; Almanya ile Fransa savaştığında Alman pilota, Paris’i bombalaması talimatı verilir. Alman pilot Paris semalarında uçarken aklına Fransız takım arkadaşı gelir ve ani bir kararla geri döner, ‘takım arkadaşımın bulunduğu şehri bombalayamam’ der. Biz de özellikle spor yapan ekiple, mecliste bir gerginlik olduğunda farklı siyasi partilerdeki takım arkadaşları olarak sükûneti sağlamaya çalışıyoruz.

TBMM'nin bir numarası Salih Cora

ATAN VE TUTAN ÇOK İYİ!

CORA: CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ile Meclis takımında birlikte oynuyoruz. O’nun golcülüğünü görünce, Trabzon’dan iyi futbolcular çıkar tezi bir kez daha doğrulanmış oluyor sanki. Ahmet Kaya vekilimiz eski futbolcu ve iyi bir golcü. Takıma çok ciddi fayda ve katkı sağlıyor. O gol attığında daha çok mutlu oluyorum. Bir başka ifade ile o ileride olunca, ben kalede daha rahat davranıyorum, nasılsa Ahmet Kaya atar diyoruz. Ama antrenman maçlarında özellikle ondan gol yememeye çalışıyorum! 

GELİYOR GELMEKTE OLAN!

Trabzonspor bu sezon çok iyi bir kadro kurdu. Tecrübeli ve başarıya aç bir hocamız var. Başkan ve yönetimin temsili güzel. İlk periyodu beklenenin üzerinde geçtik, çok ciddi bir avantaj yakaladık. Derbi maçlarında aldığımız sonuçlar şehri havaya soktu. Ancak henüz her şey bitmedi. Takım iyi ancak eksikler de var. Sakatlıklar cezalar üst üste gelirse sorun yaşayabiliriz. Moral bozmamalıyız. Süreç devam ediyor. Her maça ayrı bir motivasyonla çıkmalıyız. Hiçbir dönem bu kadar yakın takip etmemiştim. Her gün puan durumuna bakıyoruz. Ama sonuçlar şunu gösteriyor; sanki geliyor gelmekte olan.

Geçtiğimiz günlerde KKTC Cumhuriyet Meclisi ve TBMM futbol takımları dostluk maçını Kıbrıs ekibi 4-2 kazandı. Salih Cora oyunda kaldığı sürede 2 gol yedi ama çok önemli kurtarışlar yaptı. Takımımızın 2 golü de Ahmet Kaya’dan geldi.


Yorumlar (2)
Mr 2 ay önce
Aman Allah aşkına Ts u siyasetin içine çekmeyin. Taraftarsanız maça gidin demeç vermeyin. 2 sene önceki gibi olmayalım. Şimdi bile hakem hatası yokken hakemlerle kazanan takım algısı yapılıyor. Biliriz biz siyasetçilerin Ts sevgisini
Aks 2 ay önce
Ya birakin su trabzonspor u sömürmeyi herkes isini yapsinSiyaset sayesinde zaten bu durumlara geldi trabzonspor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@