Şort giyiyor diye Trabzonlu kıza saldırmıştı, işte cezası!

Trabzonlu Asena Melisa Sağlam’a minibüste saldıran Ercan Kızılateş’e verilen ceza kesinleşti

Şort giyiyor diye Trabzonlu kıza saldırmıştı, işte cezası!
İstanbul Pendik’te, giydiği şort nedeniyle üniversite öğrencisi Trabzonlu Asena Melisa Sağlam’a minibüste saldıran Ercan Kızılateş’e verilen 3 yıl 4 aylık hapis cezası kesinleşti. Minibüste saçını okşadığı genç kızı ardından da darp eden Kızılateş, geçen yıl haziran ayında tutuklandı. Hakkında ‘inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ ve ‘sarkıntılık yaparak cinsel saldırı’ suçlarından 11 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Gazete Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi, ‘laik ve sosyal hukuk devletinde kimsenin başkalarının kıyafet ve tercihlerine karışma hakkının bulunmadığını’ belirtti. Bu olayın başka kadınların kıyafet ve yaşantılarına da müdahale- baskı niteliğinde olduğunu vurgulayan mahkeme, ceza verirken olayın diğer kadınlar üzerindeki etkisini de dikkate alarak üst sınırdan hüküm kurdu.

Sanığın, “Tahrik oldum” sözünün cinsel taciz olduğunu kaydeden mahkeme, saçlarına dokunarak da eylemini cinsel saldırı seviyesine çıkardığını belirtti. Kızılateş, toplam 3 yıl 4 ay hapse çarptırılıp tahliye edildi. ‘Vergi Kanunu’na muhalefet’ten hükümlü olan sanık, cezaevinden çıkamadı. Sanık avukatı, karara itiraz etti. Dosyayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, yere mahkemenin kararında usule ve esasa dair herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığına hükmetti. İtirazı reddeden üst mahkeme, cezayı onadı. Kızılateş’in ‘vergi’ cezasının yanı sıra Sağlam’a karşı eyleminden dolayı 1 yıl 3 ay daha cezaevinde kaldıktan sonra denetimli serbestlikten faydalanması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 18:23


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ugur
ugur - 10 ay Önce

Son yillarda iyice artti bu cagdas saldirilar.artik erkek kilikli bu tipler saldirma cüretini kendilerinde buluyorlar..acaba kimden alabiliyorlar bu cüreti?siyasi iklimden aliyor olabilirler mi acep?üstlerine düsen görevi yapmis sayiyorlar kendilerini bu erkek bozuntulari..cünkü bu kafalarin dönemi artik..kollayin bacaklarinizi

deniz
deniz - 10 ay Önce

tahrik edene bişey yok dedi ve ben koptum...

trabzonlu halil
trabzonlu halil - 10 ay Önce

hay ben böyle işin ta neyse. ulan şort giysin sokağa çıksın ona bişe yok ama onu uyarıp milleti tahrik etme diyene bu kadar ceza niye? bir suçlu tahrik olup uyaran mı? tahrik edene niye bişe yok?

ali
ali @trabzonlu halil - 10 ay Önce

işine bakıcan Halil. başka tarafa çevir kafanı!

İsa Sayar
İsa Sayar - 10 ay Önce

ALLAH'ın emirleri doğrultusunda yaşamayı istemek ne zamandan beri suç?

ali
ali @İsa Sayar - 10 ay Önce

herkes işine bakacak !

farozlu
farozlu - 10 ay Önce

al iste beyni bacak arasina sıkısmıs iki rahatsiz da buraya yorum yazmis.sicak havalarda siz sortla terlikle dolasin yaninzdaki kiziniz kariniz carsafla burkayla..afganistana cevirmek istiyorsunuz ulan bu memleketi.

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441