Saç ekimi için gittiği hastanede hayatını kaybetti

Bağcılar'da 28 yaşındaki İbrahim Gül saç ekimi için gittiği özel hastanede öldü. Dayısı, "Diyorlar ki kalp krizi geçirdi, stent taktık. Ameliyat mı yaptınız? Saç mı ektiniz. Her şey muallak" dedi.

Yaşam 12.09.2021, 17:32
Saç ekimi için gittiği hastanede hayatını kaybetti

Bir çocuk babası 28 yaşındaki İbrahim Gül 3 sene önce kuaförlük mesleğini yapmak için İtalya'ya taşındı. 3 gün önce hem kuaför dükkanına malzeme almak hem de saç ektirmek için Türkiye'ye geldi. İddialara göre dün sabah saatlerinde İstanbul Bağcılar'daki özel bir hastaneye saç ekimi operasyonu için giden İbrahim Gül, hastanede öldü. Gül'ün cenazesi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 

İbrahim Gül'ün eşini arayan hastane görevlileri, operasyondan önce kalp krizi geçirdiğini söyledi. Eşinin haber vermesi üzerine hastaneye Gül'ün meslek öğretmeni Dilek Özbek gitti.

'KEFENİNDEN KAN SIZMIŞTI'
Saç ve bakım hizmetleri okulundan meslek öğretmeni Dilek Özbek, “Saç ekimi için Türkiye'ye geldi. Cuma günü de ben dersteyken beni ziyarete geldi. Cumartesi günü 17 gibi hanımı beni aradı 'İbrahim, ameliyatta kalp krizi geçirmiş, hastaneye gidip bakar mısın?' dedi. Öldüğünü vefat ettiğini öğrenince morga girmek istedim. Kanlar içindeydi şu an konuşamıyorum, onu o halde gördüm ama bir gün önce boynuma sarılmıştı. Kefeninden kan sızmıştı. İyi ki görmüşüm onu çünkü hastane bize ameliyattan önce kalp krizi geçirdiğini söyledi ama öyle bir şey yok kan vardı. Başka İbrahim'ler ölmesin. Böyle olacaksa saç ekimi yapılmasın" diye konuştu.

 'HİÇBİR RAHATSIZLIĞI YOKTU'
Dayısı Ahmet Yiğit, “Kendi kuaför dükkanına malzeme almak için ve saç ektirmek için Türkiye'ye gelmiş. Bizim saç ekimi için geldiğinden haberimiz yoktu. Dün sabah 8'de ameliyata alınıyor, eşine 6 saat süreceğini söylüyor. Ameliyat esnasında rahatsızlık geçiriyor. Bize diyorlar ki kalp krizi geçirdi, anjiyo yaptık, stent taktık. Siz ameliyat mı yaptınız? Stent mı taktınız? Saç mı ektiniz? Her şey muallak. Hiçbir rahatsızlığı yoktu, 28 yaşında sapasağlam çocuk" dedi. 

 'YANLIŞ TEDAVİ YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ'
Ağebeyi Ramazan Gül “Gayet sağlıklıydı, hiçbir problemi yoktu. Ben kalp krizi geçirdiğine inanmıyorum. Ben bilmiyorum. Yanlış bir tedavi yapıldığını tahmin ediyoruz, çok üzülüyoruz. Daha adli tıpta görmedik, ölüsüne bile inanmıyoruz" dedi.

 İbrahim Gül'ün kesin ölüm nedeni otopsi raporunda sonra ortaya çıkacak. Gül'ün cenazesinin memleketi Şanlıurfa'ya götürüleceği öğrenildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@