banner536

banner526

banner513

Pes artık dedirtti! Bin TL'lik yardıma başvurdu incelemede gerçek ortaya çıktı

Kovid-19 pandemisi nedeniyle başlatılan sosyal yardım hattını arayarak başvuruda bulunan kişinin 8 adet otomobili olduğu ortaya çıktı.

Yaşam 26.05.2020, 10:21 26.05.2020, 10:50
Pes artık dedirtti! Bin TL'lik yardıma başvurdu incelemede gerçek ortaya çıktı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkili olan Kovid-19 nedeniyle ülke çapında bir dizi önlemler alındı. Bu kapsamda salgından etkilenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 'Pandemi Sosyal Destek Programı' adı altında 1000'er TL nakit yardımı yapılacağı ve başvuruların E-devlet üzerinden alınacağı açıklanmıştı.

İNCELEME SONRASI 8 OTOMOBİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Bu sebeple İstanbul  Avcılar'da ikamet eden M.İ.T adlı kişi yardımdan faydalanmak amacıyla 4 Mayıs 2020'de E-devlet üzerinden Pandemi Sosyal Destek yardımına başvurdu. Avcılar Kaymakamlığına da yardım için başvuran M.İ.T'nin yapılan inceleme sonrası 8 adet otomobil sahibi olduğu ortaya çıktı.

Kaymakamlığın mercek altına aldığı kayıtlarda başvuru sahibinin aile fertlerine ait farklı tarihlerde yapılmış başvuruların da olduğu belirlendi.

Utanmazlığın bu kadarı! Bin liralık yardıma başvuran kişinin 8 tane arabası varmış

"MAALESEF SUİSTİMAL EDENLER VAR"

Pandemi Sosyal Yardım programının bazı vatandaşlar tarafından suistimal edildiğini ifade eden Avcılar Sosyal Yardımlaşma Müdürü Bilal Yıldız, "Biz burada hem Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakıf Hizmetlerini yürütüyoruz aynı zamanda da İlçe Vefa Koordinasyon Merkezimiz burası. Burada vatandaşlarımız arasından öncelikli olan 65 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın taleplerini karşılıyoruz. Pandemi üzerinden gelen talepleri bütünleşik sistemimizde inceliyoruz, kişilerin gelir ve gider durumlarına bakılıyor. İhtiyaç sahibi gerçekten muhtaçlık sınırının altında ise biz bu vatandaşlara uygun olan yardım ne ise karşılıyoruz. Maalesef suiistimal eden edenler var. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bizde de çıkıyor. Araçları olan, evleri olan, dükkanları olan kalburüstü diyebileceğimiz insanlar maalesef oluyor" diye konuştu.

Utanmazlığın bu kadarı! Bin liralık yardıma başvuran kişinin 8 tane arabası varmış

"9-10 TANE OTOMOBİLİ OLANLARIN DA BAŞVURDUĞU OLUYOR"

Yıldız, "Gördüğümüz kadarıyla 9-10 tane aracı olan ve en düşük modeli 2016 olan araç sahiplerinin de başvurularını gördük. Maalesef çok üzülerek söylüyorum. Bunların olması hiç hoş değil. Bunlarla ilgili nasıl bir çalışma yapılır, bu insanlara nasıl bir vicdan eğitimi verilir bunun cevabını vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyorum. Mazlumların onlara edeceği dua ve beddualara bırakıyoruz. Bu gibi durumların olması bizim için çok büyük bir dezavantaj oluyor. Biz bu başvurulara personel, zaman, bilgisayarlar vesaire gibi devletin imkanlarını ayırıyoruz. Maalesef bu şekilde tüketen insanlar yüzünden biraz daha belki zorlanıyoruz ama elimizden geldiğince 7-24 esasında çalışarak insanlarımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Bu noktada tabiki de bu insanların başvuru yapmaması, gerçek ihtiyaç sahiplerinin hakkına girmemesini özellikle istirham ediyoruz" dedi.

Utanmazlığın bu kadarı! Bin liralık yardıma başvuran kişinin 8 tane arabası varmış


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (8)
Celal usta 2 ay önce
Siz Sanki ihtiyacı olanlara verdinizde,Yine zenginlere verirsiniz.Bu bayramıda yardımsız desteksiz geçirdik.Kurt kışı geçiri ama yedigi ayazıda unutmaz.Sn cumhurbaşkanı milletvekillerine sahalara inin.Milletin nabzını tutun talimatı vermiş ama onlar özenle yardım ettikleri birkaç kişiye gider.Onlarında söyleyecekleri malüm.Sakın bana gelmesinler.03-04.tarihinde 10.bin tl kredi ziraat bankasında hala degerlendiriliyor.işyerim kapalı.Yıl 2023.elbet o gün geldiginde bugüne kadar yanında oldugumuz hükümetimizi DEGERLENDİRMEYE alıp RED oyu vermesinide biliriz...
Makbule 2 ay önce
İhtiyaç sahibi bizler de 3 aydır gelemeyen bir koli erzağı bekleriz ararız ulaşamayız devletin adaleti bu işte
ERN 2 ay önce
Size ne? Kim ifşalıyor? Reddedersiniz olur biter. Başvurma hakkı veriyorsanız başvurmasında hiçbir sakınca yok, karar ona kalmış..
YetimÖksüz 2 ay önce
Ben 18 kardeşin enküçüğüyüm 6 yaşından beri hep mücadele ettim buğaz tokluğuna belki çoğu zamanda aç yattım ama hep doğru yolu seçtik çokşükür 42 yaşındayım bu yaşıma kadar Devletimiz de tek aldığım 5'adet maske ve onları kullanmadım saklıyorum, Malatya kışla caddesinde AKP bürosunda paspas çekip, çay dağıtıp, bulaşık yıkayıp Sayın Cumhurbaşkanımızın destekliyordum ama onlar yıllardır Zenginlere akılalmaz derecede yardım ediyorlar eşimin emeklilik olursa hayatta bir tutunacağımız dal olurdiyorduk sağolsunlar o dalıda kestiler eşim kalp hastası 5'stend takılı hala 24 saat işlerinde eve gelmeden 6 aydır 3000TL maaşla çalışıyor evimiz kira 850 TL diğer hayati giderler derken hiçbirşey yetişemiyoruz çocuğum 1'tane olduğu için hiçbir yardımda faydalanamıyoruz hani 3,4,5,6 çocuk yapın dedilerya biz yapmadık benim zaten doğuştan canım çok kardeşten yanmış evladımıdamı yakayım benim gücüm o 1 taneye bakmaya yetmiyor nerede yardım gurbet ellerde derbeder yinede can Sağolsun haa unutmadan 11 binliralık bir arabamız var hala kredi borcu bitmedi o yüzden????
Ahmet 2 ay önce
İlk gün başvurdum hala yanıt verilmedi nasıl bir inceleme yapıyorsunuz acaba yandaş mi olmamız lazım
huryeni 2 ay önce
Ne yapsin o kadar arabaya nasil benzin yetistirsin!
Ali 2 ay önce
yüzün de mi kızarmıyor ern o hak belki gerçekten ihtiyacı olana verilecek ama çok görmüyorum corona virüs gibisiniz gözünüz doysun
Trabzon 61 2 ay önce
Akp üyeleri zengin etti 1 bin tl bile aldı almayan zoruna mı gitti

Gelişmelerden Haberdar Olun

@