alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti / Bahar Korçan kimdir?

Bir çok ünlü ile çalışan modacı Bahar Koçan hayatını kaybetti. Bahar Koçan kimdir, kaç yaşındaydı? İşte detaylar

Yaşam 11.11.2021, 11:07
Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti / Bahar Korçan kimdir?

Tarkan, Sezen Aksu, Demet Akbağ ve Yonca Evcimik gibi isimleri giydiren 57 yaşındaki moda tasarımcısı Bahar Korçan, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bahar Korçan kimdir? İşte detaylar...

Yıllık rutin kontrollerinde sorunla karşılaşmayan ancak kontrolün üç ay sonrasında rahatsızlanarak doktora giden Bahar Korçan'a 2017 yılında yumurtalık kanseri teşhisi konuldu. Uzun süredir kanserle mücadele eden ünlü moda tasarımcısı Bahar Korçan, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti / Bahar Korçan kimdir?

BAHAR KORÇAN KİMDİR?
1964 yılında dünyaya gelen Bahar Korçan, 1992'de İTKİB'in düzenlediği yarışmayı kazanarak ismini duyurdu. Yarışmanın öncesinde yedi yıl Vakko'da çalıştı. 1993 yılında Türkiye'nin ilk moda tasarım ofisini açtı.1999 yılında İstanbul Moda Günleri'nde En İyi Tasarımcı seçilen Bahar Korçan, o dönemde Modern Dans Topluluğu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin yanı sıra Tarkan, Sezen Aksu, Yonca Evcimik ve Demet Akbağ gibi sanatçıları giydirdi. Moda Tasarımcıları Derneği'nin başkanlığını yapan Korçan, 2018 yılında konsept mağaza Bahar Korçan Stories'i Nişantaşı'nda açtı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@