7m

7m

hyundai

Mini etek giydi gözaltına alındı

Suudi arabistan'ı çalkalayan videoda yer alan genç kız, polis tarafından gözaltına alındı. Polisten yapılan resmi açıklamada, kızın giydiği kıyafetin saldırgan olduğu belirtildi.

Yaşam 18.07.2017, 20:03
Mini etek giydi gözaltına alındı

Dünyada haber olan görüntü, hafta sonu Snapchat üzerinden paylaşıldı ve daha sonra da sosyal medyada hızla yayıldı.

Sosyal medyada kıyameti kopartan videoya hem destek verenler hem de ağır şekilde eleştirenler oldu. Görüntüye öfke duyanlardan bazıları, genç kızın tutuklanması için çağrı yaptı.

Görüntüde, Kulud adlı kadın üstünde etek ve göbeğini açıkta bırakan t-shirtüyle Uşaykır köyündeki tarihi bir hisarda dolaşıyordu. Videonun çekildiği köy, ülkenin en muhafazakar bölgelerinden Necid'de.

Kadınların kıyafetlerinin katı kurallarla belirlendiği ülkede, ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi First Lady Melania Trump ile kızı Ivanka Trump, başı açık bir şekilde Suudi Arabistan'a gelmişti. Genç kıza destek verenler, Melania ve Ivanka Trump'ı hatırlattı.

Suudi Arabistan'da kadınların araba kullanmaları ve akraba olmadıkları erkeklerle sokağa çıkmaları yasak.

Twitter'da başörtüsüz bir fotoğrafını paylaşan kadının geçen yıl tutuklanması, Suudi Arabistan'ı yine dünya medyasının gündemine taşımıştı.

Yorumlar (3)
marjinall7 5 yıl önce
"Ortadoğu toplumlarının en büyük felaketi ahlak ile hukuku birbirine karıştırmaları, ahlakı zorla dayatmak istemeleridir. Ahlak dayatılmaz. Ahlak, sevdirilerek, öğretilerek, örnek olunarak geliştirilir. Zorla, ahlak polisliğiyle, ahlak dayatılılıyorsa bilesin ki dünyanın en ahlaksız ülkesi o ülkedir. (O ülkede) insanlar münafık olur, insanlar yalaka olur, polisler de firavuncuk olur, ahlaksız olur, rüşvetçi olur, zalim olur..." (Edip Yüksel)

Söylenen sözün büyüklüğüne değil de söyleyene takılıp hakikati anlamak istemeyen Küçücük'lere burdan ekmek çıkmaz.
türker 5 yıl önce
marjinal ; sen onu bunu bırakta daha dün üniversitelerimizde ikna odaları daha bir çok şey vardı onlar için hiç kelime etmeyenlerin bu gün bir şeyler mırıldanmasının anlamı yok, orası şeri kanunla yönetilmekte biz demokrasi ile yönetilirken bir sürü demokrasiye yakışmayan şeyler oldu. edip yükselin inançsız fetvaları kendisini ilgilendirir.
MEMATİ 5 yıl önce
Ortadoğuda "haşa" Allah olup hüküm kesmeye çalışan devletçikler, ve bunların kendilerini müslüman sanmaları... İçler acısı durum, yıl 2017... Evet yıl 2017...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@