Kutsal emanetlere dil uzatınca kavga çıktı

Padişah türbesinde kutsal emanetlere dil uzatarak video çeken kişi tepkiyle karşılaşınca tartışma çıktı

banner432

İstanbul Fatih'teki Sultan I. Abdülhamit ve Sultan IV. Mustafa'nın sandukalarının bulunduğu türbede tartışma çıktı. Türbe içinde bulunan Hz. Muhammed'in ayak izi ve Sakal-ı Şerif'ini kameraya alan bir şahıs, kutsal emanetlerle ve padişah mezarlarıyla dalga geçti. Türbe içindeki birçok vatandaş da, hakaretler savuran vatandaşa tepki gösterdi.

Show TV Ana Haber'de yayınlanan habere göre, I. Abdülhamit ve Sultan IV. Mustafa Türbesi'nin içinde kamera kaydı alan bir şahıs, türbe içinde "Arapça okuyorlar. Ne okuduklarından zaten haberleri yok. Peygamber Efendimizin mübarek ayak izi diye bir taş koymuşlar buraya ayak izi. Hangi taşın üzerine basarsanız basın ayak taşta iz bırakmaz. Bu da peygamberin sakalı. Ya sakal dursa ne olur. İnsanları böyle kandırıyorlar işte, Allah inancıyla. Dinbazlar. Alim denilen kişiler ve yönetimde olanlar da bundan nemalıp halkı koyunlaştırıp, sömürmektedir. Kandırmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Bu sözlerden sonra türbede bulunan bir vatandaş, "Sizi dinlemek sorunda değiliz. Eleştirilerinizi gidin başka yerde yapın. Burası eleştiri yeri değil. Buraya dua etmeye geldik. Seversin sevmezsin o beni bağlamaz. Bu kutsal mekanda saygılı olmak zorundasın" diyerek tepki gösterdi.

Sultan I. Abdülhamit ve Sultan IV. Mustafa'nın sandukalarını işaret ederek "Bu sandıklara mı saygı duyacağım" diye cevap veren şahıs daha sonra türbeden uzaklaştı. Türbede bulunan vatandaşlar ise güvenlik görevlisine de tepki gösterip "Bu mübareklere sahip çıkmak değil ise senin amacın durma o zaman git ağabey" ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 11:02

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan Alparslan
Sultan Alparslan - 6 ay Önce

Toplumumuzun tüm değerleri,kutsallarından nefret edenler ve tarihteki kahramanlarımızla dalga geçenler mayası bozuk soysuzlardır.

İnsan şeytanları
İnsan şeytanları - 6 ay Önce

Doğru demiş Allâhü Teâlâ'nın dinini kullananların bir tanesi çıkıpta kanunlarını Hilafetini geri getirelim diyebiliyormu demiyor çünkü işine gelmiyor, geçenlerde Kadir Mısıroğlu diye bir münafık geberdi gitti Allahın dinini şanlı Osmanlı tarihini kullanarak servetine servet kattı boğaza nazır Villa'yı ne ile aldı sanıyorsunuz, Allahın nizamı bu ülkeye gelirse ilk bunun gibi münafıkların kelleri gider

adem
adem @İnsan şeytanları - 6 ay Önce

KADİR MISIROĞLUNU ağzızına alma imanlı olduğuna sözlerinden ve eserlerinden kefil olurum. Peki sen münafık olduğuna dedlilin nedir be adam

No name
No name @İnsan şeytanları - 6 ay Önce

Sen hz.Nuh ve ogluyla arasinda geceni oku .

Kadir Mısıroğlu
Kadir Mısıroğlu - 6 ay Önce

Kadir Mısıroğlu rahmanına kavuştu imanıyla adı sanı belli.Ama birileri geberip gidecek hem de imansız bir şekilde adı sanı da belli olmayacak.İt ürür Kervan Yürür

Sürmene
Sürmene - 6 ay Önce

Bu tipler her asırda vardı çunku bunların deleride aynıydı dedeleri ebucehil firavun nemrut

banner472

banner441