banner372

Kıraathaneye gitmedi para biriktirdi bakın ne kadar birikti?

Batman'da esnaflık yapan bir vatandaş kıraathaneye gitmeme kararı alıp kahvehaneye vereceği parayı her gün damacanaya attı. 2 yıl sonunda damacanada 10 bin lirası biriken esnaf bu parayla borçlarını ödeyeceğini söyledi.

Kıraathaneye gitmedi para biriktirdi bakın ne kadar birikti?
banner432

Batman'ın Kozluk ilçesinde esnaflık yapan Mehmet Sönmezsoy, kıraathaneye gitmesi durumunda harcayacağı madeni paraları her gün damacanaya atarak 2 yılda 10 bin lira biriktirdi. Sönmezsoy, bu parayla borçlarını ödemeyi düşündüğünü ifade etti.

2 YIL ÖNCE KIRAATHANEYE GİTMEME KARARI ALDI

Mehmet Sönmezsoy, 2 yıl önce kıraathaneye gitmeme kararı alarak cebindeki madeni paraları damacanaya atmaya başladı ve 2 yıl boyunca para atmayı sürdürdü. Ağzına kadar dolan damacanadaki madeni paraları sayan Sönmezsoy, yaklaşık 10 bin lira biriktirdiğini fark etti. Sönmezsoy, gazetecilere, 2 yıl önce kahvehane ve internet salonlarına gitme alışkanlığını terk ettiğini söyledi.

ELİNE GEÇEN PARALARI DAMACANAYA ATMAYA BAŞLADI

Her gün kahvehaneye vereceği 3 lira 500 kuruşu harcamış gibi hesap ederek damacanada biriktirmeye başladığını ifade eden Sönmezsoy, daha sonra eline geçen madeni paraları da damacanaya atmaya başladığını belirtti.

BİRİKTİRDİĞİ 10 BİN LİRA İLE BORÇLARINI ÖDEYECEK

Sözmezsoy, "Önemsemediğimiz 1 liralar bugün 10 bin olarak bana geri döndü. Gençlere tavsiyem, zamanlarını boşa harcayacakları yerlerden uzak dursunlar. Oralara vereceğiniz parayı biriktirin, sizin çok daha önemli işlerinize yarayacağından eminim. Biriktirdiğim parayla borçlarımı ödemeyi düşünüyorum" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can
Can - 4 gün Önce

Bunun için biriktirmeye gerek yokki .günlük masrafını 365 le çarpıncada bulunurdu

Hakan
Hakan - 4 gün Önce

Benimde maalesef cafelere gitme alışkanlığım var bir bardak çay 4 TL en az 3 çay içiyorum buda 1 yıl da 4.380 TL eder

Sinazi
Sinazi - 4 gün Önce

Benimde sigara aliskanligim var simdi yasim 54 artik sigrayi yakinca dumanindan düser gibi oluyorum yinede iciyorum vucutum icme diyor yarin birakcam yeter hergün 6 euro ????

Feslegen
Feslegen - 3 gün Önce

Len oglum bari dolara cevirseydin baracuklarini.biriktirdiginun yarisi buharlasti.

SIRADAKİ HABER

banner393