İki milyon kişi aşıya koştu

Dünyada salgına dönüşen domuz gribinden Türkiye'de de ölümlerin her geçen gün artması üzerine, aşıyla ilgili tüm spekülasyonlara rağmen iki milyon kişi aşı oldu. Hamile için getirilen özel aşıya da hamilelerin ilgisi büyük oldu. Toplam 43 milyon doz aşı s

İki milyon kişi aşıya koştu

Dünyada salgına dönüşen domuz gribinden Türkiye'de de ölümlerin her geçen gün artması üzerine, aşıyla ilgili tüm spekülasyonlara rağmen iki milyon kişi aşı oldu. Hamile için getirilen özel aşıya da hamilelerin ilgisi büyük oldu.

Toplam 43 milyon doz aşı siparişi veren Türkiye'ye bugüne kadar 5 milyon doz aşı geldi. Sağlık Bakanlığı, hamileler için 600 bin doz aşının daha Türkiye'ye dün giriş yaptığını açıkladı.

Bilim insanlarını birbirine düşüren, Sağlık Bakanlığı'nın, "ısrarcı" davrandığı domuz gribi aşısına, ölümlere bağlı olarak rağbet arttı. Sağlık Bakanlığı'nın en kötü senaryoya göre aldığı 43 milyon doz aşının Türkiye'ye gelen kısmının 2 milyonu şimdiden tükendi.

Bakanlık yetkilileri, ekim sonundan itibaren parti parti gelmeye başlayan aşıların şu ana kadar toplam 5 milyon doza ulaştığını belirtiyor.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, hamileler de aşıya olumlu yaklaşıyor. Dün hamileler için Türkiye'ye girişi yapılan 600 bin doz aşı, Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'nde incelendikten sonra hastane ve ana çocuk sağlığı merkezlerine gönderilecek.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler