Bakanlar Trabzon'a geldi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ovit Dağı'nda mahsur kalan midibüse ulaşılması çalışmalarıyla ilgili olarak konuştu. Yıldırım, "Özel kuvvetler, AKUT ekipleri bölgeye ulaşmaya çalışırken, diğer yandan da Karayolları ekipleri her 2 istikamette de bölgeye

Bakanlar Trabzon'a geldi
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ovit Dağı'nda mahsur kalan midibüse ulaşılması çalışmalarıyla ilgili olarak konuştu.

Yıldırım, "Özel kuvvetler, AKUT ekipleri bölgeye ulaşmaya çalışırken, diğer yandan da Karayolları ekipleri her 2 istikamette de bölgeye ulaşmaya çalışıyor" dedi.

Bakan Yıldırım, çığ düşmesi sonucu 18 kişinin bir midibüs içinde mahsur kaldığı İkizdere-İspir kara yolunun Ovit Dağı'na gitmek üzere Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ile geldiği Trabzon Havaalanı'nda gazetecilere açıklama yaptı.

Bakan Yıldırım, 18 öğrencinin İspir'den Rize'ye hareket etmek üzere yola çıktılarını belirterek, "Gümüşhane güzergahı kullanılması gerekirken, akşam 17.00 ile sabah 07.00 saatleri arasında mevsim şartlarına göre kapalı olması gereken Ovit güzergahını kullandılar. İspir'e 35, İkizdere'ye 30 kilometre mesafede Sivrikaya mevkisinde çığ düşmesi sonucu mahsur kaldılar" diye konuştu.

Olay haber alınır alınmaz Karayolları ekipleri, Erzurum ve Rize Valilikleri, bütün ekipler, kamu ve sivil imkanlar, Genelkurmay'a ait ekipler dahil olmak üzere kurtarma çalışmalarına başlandığını ifade eden Bakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Halen de bu çalışmalar devam ediyor. Şu anda Rize-İkizdere istikametinde 2-3 kilometre, Rize-İspir istikametinde de 5-6 kilometrelik bir bölgede çalışmalar sürüyor. Bölgede çığ tehlikesi de var. O yüzden gündüz helikopterler birkaç deneme yaptılar, fakat çığ riskini artırmamak için bu denemelerden vazgeçtiler. Operasyona ara verdiler."

Bakanlar Yıldırım ve Demir, daha sonra kara yoluyla Ovit'e hareket etti.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler