Baba cinayetinde korkunç ifadeler

"İşkenceyi çok severdi, beni domuz bağıyla bağladı"

Yaşam 03.04.2021, 11:57
Baba cinayetinde korkunç ifadeler

Babası Yusuf Cemal Sezgin’i öldüren H. M. K.’nın (19) davasında anne Songül Çapan’ın verdiği ifade herkesi dehşete düşürdü. Songül Çapan, “Kocam işkenceyi çok severdi. Beni domuz bağıyla bağladı. Çekiçle dişlerimi kırdı, penseyle etlerimi sıkıştırdı. Oğlumun bir gözünü kör etti. Oğlum cinayet işlemedi, dördümüzün canını kurtardı” dedi.

Yaralama, hırsızlık ve uyuşturucu ticareti yapmak suçlarından uzun yıllar cezaevinde kalan Yusuf Cemal Sezgin (43), çocuklarının annesi olan Songül Çapan’a hayatı boyunca işkence etti, oğlu H. M.K’yı döverken bir gözünü kör etti. Oğullarından ikisi de nüfusuna kayıtlı değildi. Cezaevinden çıktıktan sonra Songül Çapan’la yeniden bir araya gelmek istedi, reddedildi. Olanlardan oğlu H.M.’yi sorumlu tutunca onu, karısı ve kızını öldürmekle tehdit etti. H. M. K.’nın ailesiyle birlikte annesinin yanına taşındı.

‘GÖZÜMÜ KÖR ETTİ’

Yusuf Cemal Sezgin, 13 Ekim 2020 günü H. M. K.’yı aradı. Daha önce kendisine verdiği tabancayı ve kişisel eşyalarını getirmesini istedi. H. M. K. işyerinde kendisine küfür edip saldırmaya çalışan Yusuf Cemal Sezgin’i öldürdü. Tutuklanan H. M. K., “Hayatı boyunca bize işkence etmişti” diye ifade verdi. Soruşturmayı yürüten savcılık iddianamede, Yusuf Cemal Sezgin’in H. M. K.’nın babası olarak kabul edilemeyeceğini, bu nedenle ‘üst soyu öldürmek’ suçundan 24 yıl değil, ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 18 yıl ceza verilmesini istedi.

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savunma yapan H. M. K., “Anneme ve bize yıllarca işkence etti. Benim gözümün kör olmasına neden oldu. Ondan kaçmak için sürekli adres değiştiriyorduk. Ne zaman görüşsek sonu ya hastanede ya da karakolda bitiyordu” dedi.

Baba cinayetinde korkunç ifadeler

‘İŞKENCEYİ SEVERDİ’

Anne Songül Çapan ise tanık olarak verdiği ifadesinde şunları anlattı:

“Yusuf Cemal minibüsçülük yaparken beni kaçırdı. Sürekli şiddet uyguluyordu. Sosyopat bir kişilikti, işkenceyi çok severdi. Beni domuzbağıyla bağlayıp 13 gün boyunca banyoda kilitli tuttu. Çekiçle dişlerimi kırdı. Penseyle etlerimi sıkıştırdı. Mert bebekken içinde uyuşturucu olan sigarayı içip benimle oğlumun yüzüne üfledi, çocuğum kafasını kaldıramadı. İkimiz de aptal gibi olduk. Beni çok şiddetle dövdü, çocuğun gözüne kan oturdu. Ondan kaçmak için yazmaları birbirine bağlayıp kendimi çocuğumla beraber ikinci kattan aşağı attım ancak bacaklarım kırıldı. Oğlum aslında dört kişinin canını kurtardı. Adalet varsa işlemesini istiyorum.”

Ertelenen duruşma sonrası açıklama yapan  H. M. K.'ın avukatı Aslı Ercan, “Ölen kişi 63 suç kaydı olan biri. Hem H. M. K.’ye hem de ailesine hayatı boyunca sistematik olarak işkence yapmış. Buradaki asıl kurban o değil, H. M. K. ve ailesidir” dedi.

‘SUÇ MAKİNESİYDİ’

Yusuf Cemal Sezgin’i ‘sosyopat bir kişilik’ olarak nitelendiren anne Songül Çapan, “Suç makinesiydi. Hırsızlık yaptığı evlerdeki kadınlara tecavüz ettiğini duydum. Sürekli içeri girip çıkardı” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@