banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Ateist babasının mezarına beton döktü

Balıkesir'de ateist babası kalp krizinden ölen genç, babasını imam ve cemaat olmadan traş takımları ile birlikte mezara koydu.

Yaşam 23.02.2018, 10:31 23.02.2018, 10:36
Ateist babasının mezarına beton döktü

Balıkesir’in Ayvalık İlçesinde kalp krizinden ölen ateist babasının cenazesinde imam ve cemaat istemeyen genç, önceden içine beton döktürdüğü mezara babasını traş takımları ve fotoğraflarla birlikte koydu. Olay, Altınova Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, İskele Çamlık sitesinde C Blok 3 numaralı evde oğlu Özgün Yüksel ile birlikte kalan baba Atila Yüksel (76) önceki gece aniden fenalaştı. Yaşlı adam oğlu tarafından Ayvalık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Atila Yüksel tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 

Babasının defin işlemini yaptıran Özgün Yüksel, yetkililerden dini tören yapılmasını istemediklerini beyan ederek, kabir içindeki toprağın da cenazeye değmemesi için kabrin içini tamamen betonla kaplanmasını talep etti.

Bunun üzerine; Altınova Kabristanında hazırlıklar tamamlandı. Mezarın içine beton döküldü. 


Ateist babasının mezarına beton döktü

Cenazenin defni sırasında hayatını kaybeden Atila Yüksel’in eşi Nafiye Yüksel ve oğlu Özgün Yüksel’in yanı sıra Zabıta ekipleri ile jandarma ekipleri hazır bulundu. Defin sırasında annesini karşısında gören Özgün Yüksel çılgına döndü ve annesinin kabristan da uzaklaştırılmasını istedi. İmam ve cemaatin bulunmadığı cenaze töreninde Özgün Yüksel babasının tabutunun içine önceden hazırladığı, birlikte çekilen fotoğrafları, traş takımı, çakısı, tarağını bıraktı. Baba Atila Yüksel isteği üzerine tabutuyla mezara bırakılarak defin işlemi gerçekleşti.

Defin işleminin ardından Anne Nafiye Yüksel ile oğul Özgün Yüksel’in tartışmaları kabristanda sürdü.

Jandarma ekiplerinin araya girmesiyle ana ile oğul arasındaki kavga büyümeden sonlandırıldı.

Cenazenin; Ayvalık Devlet Hastanesi morgundan alınırken, dini işlemlerin oğul Özgün Yüksel’in talebi doğrultusunda yapılmadığı bildirildi. Hayatını kaybeden Atilla Yüksel’in ateist olması nedeniyle cenazenin bu şekilde defnedildiği öğrenildi. 

Ateist babasının mezarına beton döktü
Ateist babasının mezarına beton döktü
 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@