banner518

"Allah'ın verdiği canı korona alamaz"

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan, yaklaşık 2 aylık yasağın ardından haftanın belirli bir gününde sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş üzeri 2 vatandaş, birbiriyle kapıştı.

Yaşam 17.05.2020, 18:27

İstanbul Sultangazi'de günler sonra ikinci kez sokağa çıkan 65 yaş üstü iki vatandaş arasında 'kısıtlama' tartışması yaşandı. Vatandaşlardan biri sokağa çıkma kısıtlamasını eleştirerek "Allah'ın verdiği canı korona alamaz" derken diğeri "Herkes senin gibi düşünürse Türkiye'de insan kalmaz. Fahrettin Koca'nın bir gözü kıpkırmızı, Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

Yaklaşık 2 ay boyunca evde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşlara normalleşme adımları kapsamında geçen hafta ilk kez sokağa çıkma izni verilmişti. Bu hafta da 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ikici kez evlerinden çıktı.

"ALLAH'IN VERDİĞİ CANI KORONA ALAMAZ"
Saat 12.00-18.00 saatlerinde arasında sokağa çıkma imkanı getirilen ve günler sonra ikinci kez dışarı çıkan vatandaşlar arasında sokak ortasında 'kısıtlama' tartışması yaşandı. İki vatandaşın tartışmasında ortaya renkli görüntüler çıktı. 65 yaş üstü vatandaşlardan Mehmet Nuri Güngör, "2 aydır dışarı yeni çıkıyorum. Ayaklarım şişti. Korona sadece bize mi çıktı? Her kesime bulaşıyor. Canı Allah verdi ancak Allah alır. Korona bu canı benden alamaz. Korona diye bir şey yok. Allah imtihan gönderdi. Biz de her zaman dışarı çıkalım" dedi.

BİR BAŞKA VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Bu sözlere sokakta bulunan Dürdane Kar tepki gösterdi. Kar, "Biz böyle hepimiz sokağa çıksak ne olacak hacı amcam. Herkes senin gibi düşünürse Türkiye'de insan kalmaz. Biz devlete sahip çıkmazsak devlet hangi birimizi korusun. Fahrettin Koca'nın bir gözü kıpkırmızı, Allah başımızdan eksik etmesin. Millet bizim için uğraşıyor ya, çıkmayın diyor. Her şeyimiz ayağımıza geliyor, biz daha ne bekliyoruz ki?" ifadelerini kulland


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
Buğrahan KAZAZ 2 hafta önce
İslam Aleminin düştüğü hallerin sebebi gördüğünüz gibidir.Beyinden uzak boş konuşuk,kadere meydan okuma
İbrahim Yılmaz 2 hafta önce
Aynen katılıyorum. Ve malesef bilim ve akıldan yoksun kaderci söylevlerle bir ömür geçiyor.Dahada kötüsü, İnsanların maneviyat ile hayatın gerçekleri açısından kurdukları anlamsız bağ nesilden nesile koşuyor. Geçmiş olsun Türkiye ????????
Murat 2 hafta önce
Korana alır mı almaz mı görürsün
İbrahim Yılmaz 2 hafta önce
Ya gerçekten, facia düşüncelerle tesadüfen yaşıyorlar.Ya bu amcaya etrafından hiç kimse demiyormu!
Ofli 2 hafta önce
Koronadan ölen onca insana canı Allah vermedi mi? Keşke bu amcaya azckkta akıl verilseydi
Hamsin 2 hafta önce
Haklı adam eğer inancı sergiliyorsan kaderi sorguluyorsan veya bir cok şeyi sorguluyorsan değişir adam inanmış özgürlük idare devlet anlayışı sorgulanmalı artık bu hastalığın bu kadar yayılma nedeni umreye gidip dönenlerin karantinaya alınmamasalıdır dünya değişiyor inanç özgürlüğüne değişmeli
sıradan vatandaş 2 hafta önce
Bi tanış bakalım korona ile ne diyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@