banner491

Trabzonspor'da kaç kişi üyelikten çıkarıldı?

Bordo mavili yönetim usulsüz olarak yapılan üyeliklerin iptal edildiğini açıklamıştı

Trabzonspor'da kaç kişi üyelikten çıkarıldı?

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor'da yeni yönetim çalışmalarını sürdürürken tüzüğe aykırı olarak kayıtları gerçekleştirilen üyelerin üyeliklerinin iptal edildiği açıklanmıştı.

Bu gelişme üzerine bordo mavili kulübün kaç üyenin bu çalışmayla üyelikten çıkarıldığı merak konusu oldu. Haber61'in edindiği bilgiye göre yönetimin 1625 kişiyi üyelikten çıkardığı öğrenildi.

Kulübün açıklaması da şu şekildeydi;

Divan Başkanlık Kurulu, Denetleme Kurulu, Sicil Kurulu ve Disiplin Kurulu’nun; 2014 yılının başından itibaren yapılan fazla üyeler için Divan Genel Kurulu’nun bu üyeliklere ilişkin bir gündem maddesi ve kabul kararı olmadan tüzük çerçevesinde yönetim kuruluna verilmiş üye yapma maksimum sayısının üzerine çıkıldığı ve tüzüğün 10/c maddesinin ihlal edildiği yönündeki görüşleri doğrultusunda yönetim kurulumuz tarafından bir karar alınmış bulunmaktadır. Buna karara göre tüzüğümüzün 23. Maddesi uyarınca o döneme ait fazla üyeler, üyelikten çıkartılmıştır. Amaç; bu üyeleri tüzüğe uygun hale getirmek olup, bir mağduriyet yaşanmaması amacıyla ilgili kişilerin herhangi bir itirazda bulunmadan yeni baştan kulübümüze müracaat etmeleri halinde giriş aidatı ödemeden bu başvuruları işleme alınarak değerlendirilecektir. Bu vesileyle yönetimimizin, tüzüğümüze aykırı olarak sergilenen hukuk dışı her türlü eyleme karşı olduğunu bir defa daha vurgulamak isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tüzüğümüzün ‘Üyelik Hükümleri’ni kapsayan 10/c maddesi:

“… üyeliğe kabul döneminde, başvuruda bulunan üye adaylarının, bir önceki yılın üye sayısının yüzde beşi kadarı üyeliğe kabul edilir. Bu oran, ilgili dönem içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere, divan genel kurulunun görüşü alınarak yönetim kurulu tarafından arttırılabilir.”

Tüzüğümüzün ‘Üyelikten Çıkarma’ başlıklı 23. Maddesi:

“Üye; tüzükte belirtilen nedenlerle ve Disiplin Kurulu tarafından verilecek kararla üyelikten çıkarılır. Kulüpten çıkarılan üyelerin yeniden üyelik başvurusu kabul edilmez.”

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 16:22

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 2 yıl Önce

BASKANIM IHO VE USTAYIDA ATTIN ÜYELIKTEN. KULÜBE IFLAS BAYRAGINI CEKTIRDI NE YANI BU YAPTIKLARI YANLARINA KARMI KALACAK BU HAINLERIN.

Gürbüz
Gürbüz - 2 yıl Önce

İHO da atılmalı

Hasan Ünver
Hasan Ünver - 2 yıl Önce

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun üye delegeleri bunlar

Güven
Güven - 2 yıl Önce

Evet Hacıosmanoğlu ve usta üyelikten atılmalı resimleri ve isimlerinde silinmeli kulüpten şehrin her köşesine ikisinin resimler asılıp hain oldukları tüm dünyaya ilan edilmelidir yetmez Trabzon nüfüsündan uzaklaştırılmalıdır ölüsü ve dirisi Trabzon şehrine girmemelidir

sungur
sungur - 2 yıl Önce

çok çok iyi yapılmış. bence üyelik parasını da artırın. aidatları da artırın. 2 yıl üst üstte aidat ödemeyenlerinde üyeliklerini silin. önüne gelen üye oluyor kulübe. sonra da saçma sapan adaylar çıkıyor. kulübü batırıyorlar

Serkan
Serkan - 2 yıl Önce

İşte bu İnşAllah bütün hayinler temizlenir yolun açık olsun başkan

Ercanaslan
Ercanaslan - 2 yıl Önce

Sn Yönetim. Istanbul takımlarına göre düşük olsa da İlk Giriş aidatı 1.200 TL ve yıllık 150 TL bence YÜKSEK. Bunları makul seviyeye düşürmek ve üye sayısını sürekli canlı bir kampanya ile ilk hedef 50 bin ikinci hedef 100 bine çıkartmak gereklidir. Üye aidatları için de bir kaç kişi istihdam edilmeli bu takibatı üyelerle bire bir iletişimle aidat ödemelerini sağlıklı bir şekilde yaptırmalıdır. Üye aidatları ile 1-2 futbolcu masrafı çıkartılabilmelidir.

Yorgun
Yorgun - 2 yıl Önce

YANLIŞ YAPTINIZ. ÇEKİŞMEDEN NE KAZANIRIZ. F.B YİRMİ BİNİ AŞKIN ÜYEYLE SEÇİM YAPTI SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ. YANLIŞ YAPIYORSUNUZ. BİRİLERİ GELİR SİZİ DE SİLER O ÜYELİKTEN. OLMAZ YANLIŞ TAN DÖNERSENİZ İYİ OLUR.


banner441

banner472