Trabzonspor'a bir şok da Aykut Demir'den

Bordo mavili kulüp, Aykut Demir'e 5.5 milyon TL ödeyecek

Trabzonspor 14.04.2018, 11:37 23.04.2018, 10:50
Trabzonspor'a bir şok da Aykut Demir'den

Trabzonspor'a UÇK'dan kötü haber geldi. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, bordo-mavili kulübün 2017'de sözleşmesini tek taraflı feshettiği Aykut Demir'e 5.5 milyon TL ödemesine karar verdi. Bordo-mavililer UÇK'nın kararını Tahkim Kurulu'na taşıyacak1 milyar TL’lik ağır borç yükü, 180 hukuk davası, transfer yasağı, kulüp gelirlerine temlikler ve bazı yabancı futbolcuların alacaklarının gecikmesi nedeniyle UEFA’ya başvurmaları dışında Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki (UÇK) davalar da yeni yönetimin canını sıkmaya başladı. 

TRABZONSPOR, TAHKİM’E GİDİYOR 

İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde transfer edilen Aykut Demir’in sözleşmesi 5 Eylül 2017 tarihinde kulüp içi disiplin yönetmeliğine aykırı davranışları nedeniyle tek taraflı feshedilmişti. Osmanlıspor’a, oradan da Giresun’a giden 29 yaşındaki futbolcu, UÇK’ya başvurmuştu. Kurul, oyuncuyu haklı buldu ve Trabzon’un 5 milyon 542 bin TL ödemesine karar verdi. Büyük şok yaşayan Bordo-Mavililer, Tahkim’e gitmeye hazırlanıyor. 

Habertürk
 
Yorumlar (19)
BARIŞ FELEKOĞLU 3 yıl önce
Dünyanın en büyük futbolcusuna yapılmayacak bir muamele ile gençlerbirliği İdmanınındayken, İHO'nun sahaya helikopter gönderip transfer ettiği adam...
Az bile yapmış...
Gelişi de gidişinin sonucu da rezalet!
zafer 3 yıl önce
HACIOSMAN VE USTADAN ALIN PARASINI. ÖDEYIN BAKAYIM PARALARI PAMUK ELLER CEBE.
61 3 yıl önce
Aykut kardeşim dindar bir kardeşimiz olduğu aşikar. Üstelik Trabzonsporlusun . Oynamadan 5.5 milyon almak yakışıyor mu?
hakan 61 3 yıl önce
Hacı Aykut helal para rahat rahat yersin.
Serkan 3 yıl önce
Ben idda ediyorum usta ve yonetimi bunlari bilerek yapti sirf TSyi batirip tarihten silmek icin yoksa giden her futbolcuya tazminat odemek akla mantiga sigmiyor bunun adi hayinliktir yaziklar olsun hepinize. Bunun hesabini mutlaka sorun bu paralari kendi sirketlerinde verirlermi.
Xenos 3 yıl önce
Adamı kovmanın karşılığı bu bariz yönetim aptallığı ama trabzonlu aykutun boyle beleş maaş peşinde koşması hoş değil. Aykut ve yönetim uyuşmaz cezası trabzonspora ne ala memleket...
Aziz 3 yıl önce
İyi oldu haksızlık yaparsan böyle yersin tokatı.
Necip Uzunalioglu 3 yıl önce
İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimin yanında olduğunu açıkça söyledi. Büyüklüğünü gösterdi.
Aykut Demiri transfer eden de İbrahim başkan ve bu transfer takıma hiç uymamisti. Oynamadığı halde bu dindar kardeşimiz kulüpten besbucuk milyon lira helalinden almaya hak kazanmış. Büyük başkanımız İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu en azından kovduğu Yolundayım besmilyon tazminatı ile Aykut Demir'in ucbucuk milyonluk tazminatını ödeyerek yönetime destek olduğunu gösterebilir. Zaten bu iki şahıstan kaynaklı borçlar kendi icraatları sonuncusunun %1'lik yansımasıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@