Trabzonlu genç boksörler altın için söz verdi

Ulusal ve uluslararası arenada boks branşında birbirinden başarılı sporcular çıkaran Trabzon’da yeni yıldız adayları ringe çıkıyor.

Trabzon 04.08.2017, 11:13 04.08.2017, 11:33
Trabzonlu genç boksörler altın için söz verdi

Genç Bayanlar ve Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonasında 3 bronz madalya alan boksörler, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.


Hedef büyüttüklerini anlatan genç boksörler “Bu uluslararası ilk turnuvamız, birer maç kaybedip bronzda kaldık. Herkese söz veriyoruz: Bundan sonraki her şampiyonada altın alacağız, bayrağımızı göndere çektireceğiz” dediler.

Boks İl Temsilcisi Muzaffer Altuntaş da katıldığı ziyarette Müdür Öztürk, sporcuları tebrik etti, altınla ödüllendirdi, “Size güvenimiz ve desteğimiz tam, sizi hep zirvede göreceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Bulgaristan'da geçen hafta yapılan Avrupa Genç Bayanlar Boks Şampiyonasında Trabzon Belediyespor boksörü Ayşegül Sağır, birbirinden güçlü rakipleri arasında önemli bir başarıya imza atıp Avrupa üçüncüsü olmuştu. 69 kiloda gelecek vadeden sporcular arasında gösterilen bayan boksör Sağır, antrenörü Davut Çınarlar ile birlikte gözünü dünya şampiyonasına dikti. Romanya'da yapılan Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası'nda da iki Trabzonlu sporcu bronz madalya kazandı. 43 kiloda antrenör Cahit Süme'nin sporcusu Abdullah Karpuz ile antrenör Cengiz Örsel'in sporcusu olan ve 59 kiloda Avrupa 3'üncülüğüne uzanan Burakcan Güçlü de spor camiasında geleceğin şampiyonları olarak gösteriliyor.  
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@