alexa metrics

banner560

banner572

Salih Cora'dan Hüseyin Örs'e anında cevap geldi: Arkadaşlarınız "ret" oyu vermişti

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün Yatırım Adası eleştirisine sert çıktı.

Trabzon 22.10.2021, 16:52
Salih Cora'dan Hüseyin Örs'e anında cevap geldi: Arkadaşlarınız "ret" oyu vermişti

TBMM'de bugün Trabzon'da yapılması planlanan Yatırım Adası tartışması vardı. İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs'ün "Bu da diğer vaatler gibi unutulmasın" sözleri üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, muhalefetin Arsin Yatırım Adası eleştirilerine sert çıktı.

AK Parti döneminde Trabzon’a 35 milyar TL’lik yatırım yapıldığını vurgulayarak İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Arsin Yatırım Adası iddialarına yine mecliste yanıt veren Milletvekili CORA, “Yatırım Adası'nın deniz dolgu alanında yapılabilmesi için Kıyı Kanunu'nda değişiklik teklif ettiğimizde arkadaşlarınız “ret” oyu vermiştir. Bir başka mega projemiz olan şehir hastanesi için de itiraz etmişsiniz, şu an inşaatına başlandı.” dedi.

Milletvekili CORA, “AK PARTİ döneminde Trabzon'a yaklaşık 35 milyar TL'lik yatırım yapılmıştır.

Muhalefet Mega projelerimizi eleştiriyor ancak bunlar bizim vizyonumuz, yol haritamızdır. Biz bu projeleri dile getirirken muhalefet bunlar yapılamaz demişti. Yatırım Adası'nın deniz dolgu alanında yapılabilmesi için Kıyı Kanunu'nda değişiklik teklif ettiğimizde “ret” oyu verdiler. Bir başka mega projemiz olan şehir hastanesi için de itiraz ettiler ancak şu an inşaatına başlandı.

Aynı şekilde, Trabzon Üniversitesi kurulması yönündeki teklifimiz oylanırken şehrimizin muhalefet partisi milletvekili oy kullanmamıştır. Biz hangi sözü vermişsek yaptık, yapıyoruz.

Yatırıma Adası dolgu alanı ve güney çevre yolunun projesi yeni bitti, ihalesi önümüzdeki yıl yapılacak.Bunun için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.


Yorumlar (4)
antikus 1 ay önce
sehir hastanesi dediginiz olay trabzon,a degil 5 li ceteden birisinin ekmegine yag sürmek icin yapilacaktir kesin simdiye kadar yaptiklari gibi dünyada baska bir örnegi olmayan HASTA GARANTILI SEHIR HASTANESI .. 35 milyarlik yatirim yapmislar araplara peskes cektiginiz yerler disinda trabzon halkinin faydasina hangi isi yaptiniz onu söyleyin..
Davut 1 ay önce
Şehir hastanesini yapar numune, fatih, ahi evren, kemik hastanesini kapatmazsanız size helal olsun diyeceğim. Buraları satarsanız da bela okuyacağım.
marnalı 1 ay önce
Hasta garantili şehir hastanesi ile alakası yok arkadaş. Tamamen devletin desteği ile yapılıyor
Fatih 1 ay önce
Şehir hastanesinin yeri çok yanlış, bence hata yaptınız . Trabzon üniversiteni açarak KTÜ nün marka değerini bozdunuz. Çok merak ediyorum , söğütlü esnafı Trabzon üniversitesi için ne yorum yapıyor.KTÜ ülkede markası olan bi yer , KTÜ ismi öğrenci çekiyor ama Trabzon üniversitesi fikri yanlıştı. Muhalefet hastane ve üniversite konusunda karşı çıkmakta haklıydı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@