7m

7m

hyundai

Yarım Pansiyon Ne Demek? Yarım Pansiyon TDK Anlamı Ne?

Yarım Pansiyon kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Yarım Pansiyon ne demek, Yarım Pansiyon TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 22.12.2021, 14:17
Yarım Pansiyon Ne Demek? Yarım Pansiyon TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Yarım Pansiyon kelimesi olabilir. Yarım Pansiyon ne demek, Yarım Pansiyon TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin Yarım Pansiyon ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

YARIM PANSİYON NE DEMEK? YARIM PANSİYON TDK ANLAMI NE?

TDK’ya göre Yarım Pansiyon  “ Konaklama tesislerinde oda ve kahvaltı hizmetleri yanında öğle veya akşam yemeğinden birisinin verilmesine dayanan sistem. “ anlamına gelmektedir.

Yarım Pansiyon
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@