7m

7m

hyundai

tamfinans

Teşrifat Ne Demektir? Teşrifat TDK Anlamı Nedir?

Teşrifat kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Teşrifat ne demektir, Teşrifat TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 22.11.2021, 14:06
Teşrifat Ne Demektir? Teşrifat TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Teşrifat kelimesi olabilir. Teşrifat ne demektir, ne anlama gelir? Teşrifat TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Teşrifat nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Teşrifat

TEŞRİFAT NE DEMEKTİR? TEŞRİFAT TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Teşrifat iki anlamda kullanılıyor. İlk kullanımı “Resmî günlerde ve toplantılarda devlet büyüklerinin makam ve mevki sıralarına göre kabulü. “ Anlamına gelmektedir.

İkinci kullanımı ise “Kurallara göre davranma.” anlamındadır.

Bu kelime dilimize Arapça’dan geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@