alexa metrics

banner536

Şiilik Ne Demek? Şiilik TDK Anlamı Ne?

Şiilik kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Şiilik ne demek, Şiilik TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 05.11.2021, 13:27
Şiilik Ne Demek? Şiilik TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Şiilik kelimesi olabilir. Şiilik ne demek, Şiilik TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin  Şiilik ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Şiilik Ne Demek? Şiilik TDK Anlamı Ne?

ŞİİLİK NE DEMEK? ŞİİLİK TDK ANLAMI NE?

TDK’ya göre Şiilik “ Hz. Muhammed'in ölümünden sonra, damadı Ali'nin ilk halife ve imametin ancak onun soyundan gelenlere ait olduğunu kabul edenlerin, Sünnilerden ayrılarak kurdukları mezhep, Şia. “ anlamına gelmektedir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@