alexa metrics

banner536

Rint Ne Demek? Rint TDK Anlamı Ne?

Rint kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Rint ne demek, Rint TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 04.11.2021, 17:00 17.11.2021, 17:35
Rint Ne Demek? Rint TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Rint kelimesi olabilir. Rint ne demek, Rint TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin  Rint ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Rint Ne Demek? Rint TDK Anlamı Ne?

RİNT NE DEMEK? RİNT TDK ANLAMI NE?

Türkçe’ye Farsça “rind”den çevrilen kelime TDK’ya göre iki farklı anlamda kullanılıyor. Bunlardan ilkinde “gönül eri” anlamında kullanılırken buna örnek olarak Yahya Kemal Beyatlı’nın şu cümlesini örnek gösteriliyor “Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde”. Bir diğer anlamı ise “sarhoş, ayyaş kimse” dir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@