alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Resepsiyon Ne Demektir? Resepsiyon TDK Anlamı Nedir?

Resepsiyon kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Resepsiyon ne demektir, Resepsiyon TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 11.11.2021, 12:28
Resepsiyon Ne Demektir? Resepsiyon TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Resepsiyon kelimesi olabilir. Resepsiyon ne demektir, ne anlama gelir? Resepsiyon TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Resepsiyon nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

RESEPSİYON

RESEPSİYON NE DEMEKTİR? RESEPSİYON TDK ANLAMI NEDİR?


TDK’ya göre Resepsiyon  4 farklı şekilde kullanılır. İlk anlamı” kabul, kabul etme” şeklindedir. İkincisi “ Kabul töreni”, üçüncüsü “Kabul yeri” ve dördüncüsü de “kabul yerinde çalışan kimselerin tümü” anlamındadır.

Dilimize Fransızca “réception” kelimesinden geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@