alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Podyum Ne Demektir? Podyum TDK Anlamı Nedir?

Podyum kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Podyum ne demektir, Podyum TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 18.11.2021, 20:20
Podyum Ne Demektir? Podyum TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Podyum kelimesi olabilir. Podyum ne demektir, ne anlama gelir? Podyum TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Podyum nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Podyum

PODYUM NE DEMEKTİR? PODYUM TDK ANLAMI NEDİR?
TDK’ya göre Podyum  “Genellikle atletizm yarışmalarında derece alan atletlerin veya giysileri sergilemek için mankenlerin çıktıkları merdivenli, yüksekçe yer. “ Anlamına gelmektedir.

Dilimize Fransızca “podium” kelimesinden geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@