alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Peçiç Ne Demek? Peçiç TDK Anlamı Ne?

Peçiç kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Peçiç ne demek, Peçiç TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 14.11.2021, 11:34 17.11.2021, 17:35
Peçiç Ne Demek? Peçiç TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Peçiç kelimesi olabilir. Peçiç ne demek, Peçiç TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin  Peçiç ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Peçiç
PEÇİÇ NE DEMEK? PEÇİÇ TDK ANLAMI NE?

TDK’ya göre Peçiç  “Zar yerine altı tane küçük deniz hayvanı kabuğu atılarak bunların açık taraflarının üste veya alta gelmelerine göre taş ilerleterek oynanan bir oyun: “ anlamına gelmektedir.

TDK bu kelimenin kullanımı ile ilgili Reşat Nuri Güntekin’ten şu örneği vermektedir; "Muşamba fenerlerle kadın misafirler geldi, epeyce bir zaman peçiç ve yüzük oynandı."
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@