alexa metrics

banner560

banner572

Muhkem Ne Demektir? Muhkem TDK Anlamı Nedir?

Muhkem kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Muhkem ne demektir, Muhkem TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 13.11.2021, 19:53
Muhkem Ne Demektir? Muhkem TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Muhkem kelimesi olabilir. Muhkem ne demektir, ne anlama gelir? Muhkem TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Muhkem nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Muhkem

MUHKEM NE DEMEKTİR? MUHKEM TDK ANLAMI NEDİR?
TDK’ya göre Muhkem  “Sağlam, sağlamlaştırılmış “ Anlamına gelmektedir. TDK bu kelimenin kullanımı ile ilgili olarak Ömer Seyfettin’den şu örneği vermektedir;   "Duvarlar ses geçmeyecek derecede muhkemdi."

Bu kelime dilimize Arapça’dan geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@