alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Merzengûş Ne Demek? Merzenguş TDK Anlamı Ne?

Merzengûş kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Merzengûş ne demek, Merzenguş TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 03.11.2021, 16:14 03.11.2021, 16:37
Merzengûş Ne Demek? Merzenguş TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Merzengûş kelimesi olabilir. Merzengûş ne demek, Merzengûş TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin Merzengûş ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Merzengûş Ne Demek? Merzenguş TDK Anlamı Ne?

MERZENGÛŞ NE DEMEK? MERZENGÛŞ TDK ANLAMI NE?


TDK’ya göre Merzengûş Farsça kökenli bir kelime olmakla birlikte bitki biliminde kullanılmaktadır ve Türkçe’ye “ Mercanköşk “ olarak geçmiştir.

TDK bu kelime ile ilgili Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun şu cümlesini örnek olarak gösterir; "Havada kekik ve merzengûş kokuyordu."
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@