alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Megaton Ne Demektir? Megaton TDK Anlamı Nedir?

Megaton kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Megaton ne demektir, Megaton TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 11.11.2021, 16:36
Megaton Ne Demektir? Megaton TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Megaton kelimesi olabilir. Megaton ne demektir, ne anlama gelir? Megaton TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Megaton nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Megaton

MEGATON NE DEMEKTİR? MEGATON TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Megaton iki anlamda kullanılır. Bunlardan biri “ Bir milyon ton değerinde kütle birimi. “ Anlamına gelmektedir. Diğeri ise “Nükleer bir bombanın veya merminin gücünü ölçmeye yarayan birim.” Anlamında kullanılır.

Dilimize Fransızca “mégatonne” dan geçmiştir.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@