alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Medet Ne Demektir? Medet TDK Anlamı Nedir?

Medet kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Medet ne demektir, Medet TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 09.11.2021, 16:57
Medet Ne Demektir? Medet TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Medet kelimesi olabilir. Medet ne demektir, ne anlama gelir? Medet TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Medet nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Medet Ne Demektir? Medet TDK Anlamı Nedir?

MEDET NE DEMEKTİR? MEDET TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Medet iki anlamda kullanılır. Bunların ilki isim olarak “Yardım, imdat” anlamındadır. Bu kullanım için TDK  Hüseyin Rahmi Gürpınar’dan şu örneği verir;  "Bekleyiniz ha başlıyor ha başlayacak, ha bire medet efendim..." 

Diğer anlamı ise ünlem olarak “ `Yardım edin, imdat` anlamında kullanılan bir seslenme sözü. " şeklinde kullanılmaktır


Gelişmelerden Haberdar Olun

@