7m


7m

hyundai

Masonluk Ne Demek? Masonluk TDK Anlamı Ne?

Masonluk  kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Masonluk ne demek, Masonluk TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 15.12.2021, 16:04
Masonluk Ne Demek? Masonluk TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Masonluk kelimesi olabilir. Masonluk ne demek, Masonluk TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin Masonluk ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Masonluk

MASONLUK NE DEMEK? MASONLUK TDK ANLAMI NE?

TDK’ya göre Masonluk iki şekilde kullanılır. Birinde  “Birtakım kardeşlik ilkelerini benimseyen, birbirlerini parola ve işaretlerle tanıyan, loca denilen bölümlere ayrılan kimselerden kurulu dernek. “ anlamına gelmektedir.

Diğerinde ise “Mason olma durumu, farmasonluk.” Anlamındadır.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@