alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Manyat Ne Demek? Manyat TDK Anlamı Ne?

Manyat kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Manyat ne demek, Manyat TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 05.11.2021, 17:38
Manyat Ne Demek? Manyat TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Manyat kelimesi olabilir. Manyat ne demek, Manyat TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin  Manyat ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Manyat Ne Demek? Manyat TDK Anlamı Ne?

MANYAT NE DEMEK? MANYAT TDK ANLAMI NE?

İtalyanca “menaida” kelimesinden dilimize geçen manyat kelimesi TDK’ya göre iki anlamda kullanılıyor. Denizcilikte kullanılan bu kelimenin ilk anlamı “Alamanadan küçük, üç çifte balıkçı kayığı.” Şeklindedir. İkinci anlamı ise “Bu kayıklarla atılıp karadan çekilen küçük ağ” şeklinde kullanılmaktadır. 
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@