alexa metrics

banner536

Mankafa Ne Demektir? Mankafa TDK Anlamı Nedir?

Mankafa kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Mankafa ne demektir, Mankafa TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 22.11.2021, 17:00
Mankafa Ne Demektir? Mankafa TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Mankafa kelimesi olabilir. Mankafa ne demektir, ne anlama gelir? Mankafa TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Mankafa nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Mankafa

MANKAFA NE DEMEKTİR? MANKAFA TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Mankafa iki anlamda kullanılır. İlk kullanımı “ Anlayışı kıt (kimse) “ Anlamına gelmektedir. İkinci kullanımı ise “Sakağı hastalığına tutulmuş (at).” Anlamındadır.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@