alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Magnezyum Klorür Nedir? Magnezyum Klorür TDK Anlamı Nedir?

Magnezyum Klorür kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Magnezyum Klorür nedir, Magnezyum Klorür TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 18.11.2021, 22:27
Magnezyum Klorür Nedir? Magnezyum Klorür TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Magnezyum Klorür kelimesi olabilir. Magnezyum Klorür nedir, ne anlama gelir? Magnezyum Klorür TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Magnezyum Klorür nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Magnezyum Klorür

MAGNEZYUM KLORÜR NE DEMEKTİR? MAGNEZYUM KLORÜR TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Magnezyum Klorür  “Hidratlı billurlar vererek billurlaşan deniz suyunun damıtılmasıyla elde edilen madde (MgCl2).  “ Anlamına gelmektedir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@