7m

7m

hyundai

Lineer Ne Demektir? Lineer TDK Anlamı Nedir?

Lineer kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Lineer ne demektir, Lineer TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 13.11.2021, 14:20
Lineer Ne Demektir? Lineer TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Lineer kelimesi olabilir. Lineer ne demektir, ne anlama gelir? Lineer TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Lineer nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Lineer

LİNEER NE DEMEKTİR? LİNEER TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Lineer iki anlamda kullanılıyor. İlki matematikte “Çizgilerle ilgili olan." Anlamına gelmektedir. Diğerinde ise “Değişmesi bir doğru ile gösterilebilen” anlamındadır. “   ( Lineer bir fonksiyon, birinci dereceden bir fonksiyondur.)

Fransızca “linéaire” kelimesinden dilimize geçmiştir.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@