alexa metrics

banner536

Kerahet Vakti Ne Demektir? Kerahet Vakti TDK Anlamı Nedir?

Kerahet Vakti kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Kerahet Vakti ne demektir, Kerahet Vakti TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 29.11.2021, 18:22
Kerahet Vakti Ne Demektir? Kerahet Vakti TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Kerahet Vakti kelimesi olabilir. Kerahet Vakti ne demektir, ne anlama gelir? Kerahet Vakti TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Kerahet Vakti nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Kerahet Vakti

KERAHET VAKTİ NE DEMEKTİR? KERAHET VAKTİ TDK ANLAMI NEDİR?


TDK’ya göre Kerahet Vakti iki anlamda kullanılır. İlki “Namaz kılmanın mekruh olduğu vakit, vaktikerahet. “ Anlamına gelmektedir.

İkincisi ise “Akşamcılar arasında içkiye başlama zamanı.” Anlamındadır.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@