alexa metrics

banner560

banner572

Karavela Ne Demektir? Karavela TDK Anlamı Nedir?

Karavela kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Karavela ne demektir, Karavela TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 22.11.2021, 18:00
Karavela Ne Demektir? Karavela TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Karavela kelimesi olabilir. Karavela ne demektir, ne anlama gelir? Karavela TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Karavela nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Karavela

KARAVELA NE DEMEKTİR? KARAVELA TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Karavela iki anlamda kullanılır. İlki “ Büyük deniz teknesi. “ anlamına gelmektedir. İkincisi ise “Gemilerde denizcilik kurallarına aykırı durum.” Anlamındadır.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@