alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

İman Tahtası Ne Demek? İman Tahtası TDK Anlamı Ne?

İman Tahtası kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir. İman Tahtası ne demek, İman Tahtası TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 03.11.2021, 19:35 04.11.2021, 12:19
İman Tahtası Ne Demek? İman Tahtası TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de İman Tahtası kelimesi olabilir. İman Tahtası ne demek, İman Tahtası TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin İman Tahtası ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

İman Tahtası Ne Demek? İman Tahtası TDK Anlamı Ne?

İMAN TAHTASI NE DEMEK? İMAN TAHTASI TDK ANLAMI NE?
TDK’ya göre İman Tahtası halk ağzında “Göğüs kemiği” anlamına gelmektedir.

TDK bu kelimenin kullanımı ile ilgili Aka Gündüz’ün şu cümlesini örnek göstermiştir; "Sanki onların göğüsleri içindeki kalptir de bizim iman tahtalarımızın altındaki külde pişmiş ferik elması!"
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@