alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Hemoglobin Ne Demek? Hemoglobin TDK Anlamı Ne?

Hemoglobin kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Hemoglobin ne demek, Hemoglobin TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 17.11.2021, 15:06
Hemoglobin Ne Demek? Hemoglobin TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Hemoglobin kelimesi olabilir. Hemoglobin ne demek, Hemoglobin TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin Hemoglobin ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Hemoglobin

HEMOGLOBİN NE DEMEK? HEMOGLOBİN TDK ANLAMI NE?
TDK’ya göre Hemoglobin  “Alyuvarların yapısında bulunan, dokulardan karbondioksidi akciğerlere, akciğerlerden oksijeni dokulara taşıyan, demir içeren ve kana kırmızı rengini veren protein.  “ anlamına gelmektedir.

Dilimize Fransızca “hemoglobine” kelimesinden geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@