7m


7m

hyundai

Hasbihal Ne Demek? Hasbihal TDK Anlamı Ne?

Hasbihal kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir. Hasbihal ne demek, Hasbihal TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 22.12.2021, 17:34
Hasbihal Ne Demek? Hasbihal TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Hasbihal kelimesi olabilir. Hasbihal ne demek, Hasbihal TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin Hasbihal ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

HASBİHAL NE DEMEK? HASBİHAL TDK ANLAMI NE?
TDK’ya göre Hasbihal  “ Söyleşi, sohbet “ anlamına gelmektedir. TDK bu kullanım için Yakup Kadri Karaosmanoğlu’ndan şu örneği vermektedir; “Dayıyla yeğen arasında o uzun, o bitmez tükenmez hasbihâllerin mevzusu neydi?”

Hasbihal


Gelişmelerden Haberdar Olun

@