7m

7m

hyundai

Hacker Ne Demektir? Hacker TDK Anlamı Nedir?

Hacker kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Hacker ne demektir, Hacker TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 15.12.2021, 13:56
Hacker Ne Demektir? Hacker TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Hacker kelimesi olabilir. Hacker ne demektir, ne anlama gelir? Hacker TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Hacker nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Hacker

HACKER NE DEMEKTİR? HACKER TDK ANLAMI NEDİR?


TDK’ya göre Hacker  “bilgisayar korsanı “ Anlamına gelmektedir.

Bilgisayar korsanı; Bilgisayar ve haberleşme teknolojileri konusundaki bilgisini gizli verilere ulaşmak, ağlar üzerinde yasal olmayan zarar verici işler yapmak için kullanan kimsedir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@