alexa metrics

banner560

banner572

Esperanto Ne Demektir? Esperanto TDK Anlamı Nedir?

Esperanto kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Esperanto ne demektir, Esperanto TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 10.11.2021, 14:40 14.11.2021, 12:27
Esperanto Ne Demektir? Esperanto TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Esperanto kelimesi olabilir. Esperanto ne demektir, ne anlama gelir? Esperanto TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Esperanto nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Esperanto Ne Demektir? Esperanto TDK Anlamı Nedir?

ESPERANTO NE DEMEKTİR? ESPERANTO TDK ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre Esperanto  “ Polonyalı doktor L. Zamenhof tarafından bütün milletlerce kullanılmak için 1887'de hazırlanmış, dil bilgisi on altı kurala dayanan bir yapma dil. “ Anlamına gelmektedir.

Dilimize İtalyanca’dan geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@