alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Draje Ne Demektir? Draje TDK Anlamı Nedir?

Draje kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Draje ne demektir, Draje TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 14.11.2021, 18:54
Draje Ne Demektir? Draje TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Draje kelimesi olabilir. Draje ne demektir, ne anlama gelir? Draje TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Draje nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Draje

DRAJE NE DEMEKTİR? DRAJE TDK ANLAMI NEDİR?
TDK’ya göre Draje  iki anlamda kullanılıyor. Bunlardan ilkinde “Üstü şekerli, renkli ve parlak bir madde ile kaplanmış hap. “ Anlamına gelmektedir. Diğerinde ise “Genellikle çikolata ile kaplanmış kuru yemiş.” Anlamındadır.

Dilimize Fransızca “dragée” kelimesinden geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@