7m

7m

hyundai

tamfinans

Asistan Ne Demektir? Asistan TDK Anlamı Nedir?

Asistan kelimesini ilk kez duymuş ve anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Asistan ne demektir, Asistan TDK anlamı nedir? Sorularınız için doğru bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

TDK Sözlük Anlamı Nedir 18.11.2021, 01:00
Asistan Ne Demektir? Asistan TDK Anlamı Nedir?

Türkçe’de bir çok kelimeyi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bunlardan birisi de Asistan kelimesi olabilir. Asistan ne demektir, ne anlama gelir? Asistan TDK anlamı nedir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını burada öğrenebilirsiniz.

Türkçe’de bir çok kelimeyi bildiğimiz gibi bir o kadar da bilmediğimiz, yeni karşılaştığımız kelimeler, terimler bulunmaktadır.  Bu kelimeler bize oldukça yabancı gelirken araştırma gereği duyar ve ne olduğunu anlamak isteriz. Bu kelimelerin anlamlarına dair Türk Dil Kurumu açıklama getirmektedir.  Asistan nedir sorusuyla ilgili cevap da buna göre düzenlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgiler TDK sözlüğüne göre düzenlenmiştir.

Asistan

ASİSTAN NE DEMEKTİR? ASİSTAN TDK ANLAMI NEDİR?


TDK’ya göre Asistan iki anlamda kullanılır. Bunlardan biri “ Yardımcı“ Anlamındadır ve doktorun asistanı. Teknisyenin asistanı şeklinde kullanılabilir. Diğer anlamı ise “Araştırma görevlisi.”dir.

Dilimize Fransızca “assistant” kelimesinden geçmiştir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@