alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Adli Tıp Ne Demek? Adli Tıp Nedir?

Adli Tıp kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Adli Tıp ne demek, Adli Tıp TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 18.11.2021, 17:14
Adli Tıp Ne Demek? Adli Tıp Nedir?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Adli Tıp kelimesi olabilir. Adli Tıp ne demek, Adli Tıp TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin Adli Tıp ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Adli Tıp

ADLİ TIP NE DEMEK? ADLİ TIP TDK ANLAMI NE?

TDK’ya göre Adli Tıp iki anlamdadır. Birinde  “ Mahkemelerin gerçeği ortaya çıkarmasına yardım eden tıp kolu. “ anlamına gelmektedir. Diğerinde ise “Adaletin tıpla uğraşan kuruluşu.” Anlamındadır.
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@